komentar za tportal

Legendarni Stjepan Deverić bez dlake na jeziku o derbiju, uzletu Hajduka i Livaji te najvećem problemu Dinama: To se nije smjelo dogoditi!

06.12.2021 u 10:10

Nakon još jednog hrvatskog derbija između Dinama i Hajduka, koji je momčad iz Splita dobila 2:0, zanimljivo je bilo čuti Stjepana Deverića, legendarnog nogometaša koji je igrao u obje momčadi

U sklopu 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Maksimiru pred 9900 gledatelja nadigrao zagrebački Dinamo 2:0 te tako istaknuo kandidaturu za pohod na titulu prvaka, prvu nakon 2005. godine.

Hajduk je poveo u 61. minuti golom Marka Livaje, a pobjedu gostiju potvrdio je Emir Sahiti u drugoj minuti sudačke nadoknade na Livajinu asistenciju. Bila je ovo peta pobjeda u nizu Hajduka otkako ga je preuzeo litavski stručnjak Valdas Dambrauskas.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

'Hajduk se od početka utakmice dobro postavio i od prve minute vidjelo se da se nisu došli braniti. Po meni je Dinamo igrao previše oprezno i kada su primili prvi gol, bilo im se teško vratiti. Pokušavali su nešto, imali su igrači Dinama nekoliko dobrih šansi koje su mogli iskoristiti, ali gledajući ukupno, Hajduk je zasluženo pobijedio', kazao je za tportal legendarni Stjepan Deverić te se osvrnuo i na crni niz Dinama. Naime Modri su u zadnjih šest utakmica u svim natjecanjima (Kup, Europska liga…) ostvarili samo jednu pobjedu…

'Očito je da je momčad u crnoj u seriji i u svlačionicu Dinama uvukla se neka nesigurnost. Neće ih gol i sada nema druge nego zapeti još jače, treba naporno raditi i pobjede će se opet vratiti. Naučio sam u karijeri da moraš biti strpljiv i gledati pozitivno i kad-tad ćeš se opet vratiti u svoju kolotečinu.'

No kao bivši igrač i trener Deverić je želio naglasiti ono što je Dinamu velik problem, a toga su itekako svjesni.

'U kratko vrijeme Dinamo je ostao bez četiri važna igrača, a to su Gavranović, Gvardiol, Jakić i Majer, i naravno da treba proći neko vrijeme da bi se ti odlasci nadoknadili. Da nisu kvalitetni, onda ne bi ni otišli za tako velik novac, to je jasno! Tu je i smjena trenera… Gledajte, Dinamo nas je sve naučio na pobjede, na dominaciju, ali očito su odlazak tih igrača i smjena trenera pokazatelj da se nešto mora promijeniti. Iskreno vjerujem da ova momčad ima potencijala, a uz nekoliko pojačanja u zimskom prijelaznom roku o kojima moraju razmišljati, po jedno u svakoj liniji - od obrane preko veze pa do napada - sigurno bi bili nedostižni. Trebaju se svi malo trgnuti, nekako izdržati preostale dvije utakmice, odmoriti se i skupiti glave za vrijeme odmora. Mislim da ćemo u proljeće gledati puno bolji Dinamo.'

Osvrnuo se i na prvi gol, prije kojeg je Elez dugom loptom pronašao Livaju. Tu je iskusni Deverić detektirao velik problem Dinama…

'Činjenica je da je zadnja linija Dinama spora. Danas u vrhunskom nogometu ta zadnja linija mora biti brža i agresivnija, što u derbiju nismo vidjeli. Kod prvog gola to se nije smjelo dogoditi! Ta duga lopta bila je prejednostavna i tu se vidjelo gdje šteka.'

Dinamo - Hajduk 0:1 (Marko Livaja, 65) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal

Za kraj je kazao nekoliko riječi o Hajduku i najvažnijem igraču tog kluba.

'Hajduk se dosta pojačao, a s Livajom je dobio sigurnost, kuraž, probojnost prema naprijed. Jasno je da su u Hajduku osjetili da bi ove sezone mogli nešto veliko napraviti. No, s druge strane, čeka nas jako neizvjesna završnica jer domaća liga nije nam dugo bila ovako izjednačena. Sumnjam da se Hajduk može odvojiti od Dinama, Osijeka i Rijeke u nastavku sezone jer je još puno bodova u igri, a na kraju će o prvaku odlučivati tko će od tih klubova biti duže u standardnoj formi.'

Dinamo - Hajduk 0:2 (Emir Sahiti, 90+4) Izvor: tportal.hr / Autor: arenasport/tportal