TOPLO U NORVEŠKOJ

Ladić oduševljen: Ovo je prava ekipa

05.09.2009 u 21:55

Izbornik mlade nogometne reprezentacije Dražen Ladić nije skrivao pozitivne vibracije nakon pobjede njegove selekcije na gostovanju u Norveškoj. Nije imao ni razloga

Hrvatska U-21 selekcija u Norvešku je otputovala opterećena bremenom poraza od Cipra, no pobjedom od 3:1 (Jajalo dva gola, Kramarić jedan) skinula je teret s leđa i samouvjereno kreće prema Europskom prvenstvu. Dok je u pozadini odzvanjala pjesma igrača koji su slavili Rakitićev gol Bjelorusima, izbornik je za tportal diktirao dojmove:

'Izvanredno smo odigrali utakmicu. Od prve minute našeg okupljanja vidjelo se da su igrači svjesni zadatka koji je pred njima i to su, srećom, demonstrirali tijekom svih 90 minuta na terenu.'

Riječ dvije o samom susretu:

'Nadigrali smo Norvežane kvalitetom igre, trčanjem, odlučnošću u duelima… Ma imali smo sve što ozbiljna momčad treba imati. I u ovom sazivu imamo kvalitetu, to nikad nije bilo upitno, ali sada imamo i dobar pristup te zrelost u igri. To nam je nedostajalo i toga sam se pribojavao jer ovakve utakmice u HNL-u se ne mogu igrati.'

Nakon šoka protiv Cipra, Hrvatska je ponovno u borbi za vrh:

'Bili smo svjesni situacije i igrači su pokazali visoku psihološku zrelost. Sada ponovno kontroliramo situaciju i spremni čekamo dvoboj sa Srbijom u Varaždinu 13. listopada.'

Srbija je u Novom Sadu poražena od Slovačke sa 2:1, no Ladić još nije želio govoriti o sljedećem protivniku. Izvjesno je da će to biti odlična utakmica u sjajnoj atmosferi, a čini se da je ova generacija spremna za velike izazove.