PRVI PUT U ŽIVOTU

Krah Reala: Ronaldo glavom zabio u vlastitu mrežu!

02.02.2013 u 23:53

Nogometaši Reala poraženi su na gostovanju kod Granade rezultatom 1:0, a jedini pogodak zabio je Cristiano Ronaldo, ali u vlastitu mrežu.

Mourinhov Real izgubio je od jedne od najslabijih momčadi u Primeri. Ključni se trenutak utakmice dogodio u 22. minuti kada je korner izveo domaći napadač Nolito koji je prije nekoliko dana došao iz Benfice. Ronaldo je pokušao izbiti loptu glavom ispred Mainza, ali ju je nespretno smjestio iza leđa svoga vratara Diega Lopeza. Postao je Portugalac time prvi napadač Reala koji je zabio autogol još od sezone 1998/99. Bio mu je to prvi autogol u karijeri.

Madriđani su u nastavku utakmice imali inicijativu, više su puta pucali po golu, ali nisu stvorili posebno kvalitetne prilike. Ovo im je peti ovosezonski poraz u Primeri i zanimljivo, četvrti na gostovanjima u Andaluziji. Ranije su, podsjetimo, izgubili kod Seville, Betisa i Malage. Ovim je ponovno Mourinhova momčad pružila priliku vodećoj Barceloni da pobjegne na +18, ali i drugoplasiranom Atleticu da stvori sedam bodova prednosti.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Real budući da nije bilo suspendiranog Mesuta Özila. U 65. minuti je dobio žuti karton.