krenuli i turci

Kakav peh za Roberta Prosinečkog i njegov Kayserispor! Četiri minute dijelile ih do senzacionalnog uspjeha

  • Autor: S.Š.
  • Zadnja izmjena 13.06.2020 08:54
  • Objavljeno 13.06.2020 u 08:54
tportal

Izvor: EPA / Autor: VASSIL DONEV

Nakon tromjesečne pauze uzrokovane pandemijom koronavirusa, u petak je nastavljeno i nogometno prvenstvo u Turskoj, a u petak je na teškom gostovanju bio Robert Prosinečki sa svojim Kayserisporom.

Momčad Roberta Prosinečkog posljednja je na prvenstvenoj tablici, ali od dolaska 'Velikog Žutog' Kayserispor je itekako smanjio zaostatak za konkurentima, tako da se probudila nada da bi se, baš kao i u sezoni 2012/13, pod njegovim vodstvom klub mogao spasiti od ispadanja u niži rang.

Prvo kolo u post-korona sezoni Kayserisporu je donijelo teško gostovanje, kod Fenerbahčea, koji još uvijek lovi mjesto u Europskoj ligi.

I sve je odlično krenulo za goste, jer već od 13. minute imali su igrača više nakon isključenja Tufana.

Golova do kraja prvog dijela nije bilo, a onda je Ganac Bernard Mensah u 59. minuti pogodio za 0:1.

I dok su gosti već polako počeli razmišljati o tri boda i bijegu s dna tablice, u zadnjih četiri minute dogodio se potpuni preokret. Prvo je Kosovar Vedat Muriqi u 87. minuti realizirao penal, a samo minutu kasnije Brazilac Luiz Gustavo zabio je za potpuni preokret i pobjedu Fenerbahčea 2:1.

Turska 1. liga
BasaksehirAlanyaspor17:30
MalatyasporKasimpasa20:00
BešiktašAntalyaspor20:00
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Trabzonspor27168356
2.Basaksehir26158353
3.Galatasaray26148450
4.Sivasspor26147549
5.Bešiktaš26135844
6.Alanyaspor26127743
7.Fenerbahče27127843
8.Goztepe271071037
9.Gaziantepspor26881032
10.Denizlispor26871131
11.Antalyaspor26791030
12.Genclerbirligi26771228
13.Kasimpasa26751426
14.Konyaspor265111026
15.Malatyaspor26671325
16.Rizespor26741525
17.Ankaragucu26581323
18.Kayserispor27571522
Sljedeće utakmice
14.6.GenclerbirligiKonyaspor
14.6.GaziantepsporAnkaragucu
14.6.RizesporGalatasaray
15.6.SivassporDenizlispor
19.6.AnkaragucuBasaksehir
20.6.KayserisporGenclerbirligi
20.6.MalatyasporGoztepe
20.6.DenizlisporBešiktaš
21.6.KasimpasaFenerbahče

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!