milan izbacio veronu

Juventus preokretom na korak do sedmog uzastupnog 'scudetta'

05.05.2018 u 22:51

Nogometaši Juventusa korak su bliže sedmom uzastopnom naslovu prvaka nakon što su u susretu 36. kola talijanskog prvenstva pobijedili Bolognu 3-1 i sada imaju sedam bodova više od Napolija.

Juve bi već u nedjelju mogao proslaviti 'scudetto' ukoliko Napoli ne pobijedi kod kuće Torinu. U slučaju Napolijeve pobjede, torinska 'Stara dama' u zadnja dva kola, u Rimu kod Rome i kod kuće protiv otpisane Verone, mora osvojiti dva boda.

Bologna se odlično držala skoro sat vremena. Na poluvremenu je vodila 1-0, a onda u nastavku 'poklonila' domaćinu dva gola što je Juve znalački iskoristio.

• +4
Inter - Juventus, 35. kolo Serie A, 2017/18. Izvor: Profimedia / Autor: N. N. / Profimedia

Bologna je povela u 30. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Simone Verdi. No, Juve je u nastavku susreta okrenuo rezultat s dva gola koji su uslijedili nakon velikih pogrešaka gostujućeg sastava. Domaćin je izjednačio u 51. minuti, a pogodak u vlastitu mrežu zabio je Sebastiena de Maio. Ubacio je Cuardado, a De Maio nespretno reagirao svladavši Antonia Mirantea. U 63. minuti među strijelce se upisao i Sami Khedira iskoristivši poklon gostujućeg vratara. Ovoga puta s krila je ubacio Douglas Costa, Mirante je pogrešno procijenio let lopte, a njegovu pogrešku na drugoj stativi je kaznio njemački veznjak.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Paulo Dybala u 69. minuti. Ponovo je asistirao Costa, a Dybala lijepim golom zabio za 3-1. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić nije nastupio zbog ozljede

U drugom susretu večeri Milan je na San Siru pobijedio Veronu 4-1. Gosti su ovim rezultatom ostali bez izgleda za prvoligaški spas i pridružili su se Beneventu koji također seli u Serie B. Posljednjeg putnika u niži rang natjecanja doznat ćemo u kvintetu Chievo (31), SPAL (32), Cagliari (33), Crotone (34) i Udinese (34).

Milan nije imao većih problema protiv Verona, a pogotka za 'Rossonere' zabili su Hakan Calhanoglu (10), Patrick Cutrone (32), Ignazio Abate (49) i Fabio Borini (89), dok je strijelac za goste bio Lee Seung-Woo (85).

Nikola Kalinić je za Milan igrao od 71. minute, dok je Bruno Petković za Veronu igrao do 57. minute.