SERIE A

Juve novom pobjedom bježi rivalima na vrhu!

06.12.2013 u 23:42

Aktualni talijanski prvak Juventus učvrstio je vodstvo na ljestvici Serije A pobjedom u gostima kod Bologne 2-0 u prvom ogledu 15. kola...

Arturo Vidal doveo je 'staru damu' u vodstvo pogotkom iz blizine, iskosa s desne strane u 12. minuti, a Giorgio Chiellini je zabio glavom u završnici utakmice i potvrdio sedmu uzastopnu pobjedu Juventusa u prvenstvu. Asistirao mu je iz kornera Carlos Tevez, koji je ušao u igru u 70, minuti. U tih sedam pobjeda u nizu Juventus nije primio niti jedan gol!

Juventus je do pobjede stigao zasluženo i sada ima 40 bodova na vrhu ljestvice, šest više od Rome koja, dakako, ima susret manje.

Bologna je odigrala petu uzastopnu utakmicu bez pobjede. U tom je razdoblju upisala tri remija i dva poraza. U poretku je na nezavidnom 18. mjestu s 12 bodova.