S 1:0 DOBIO ROMU

Juve 11. uzastopnom pobjedom tik uz vodeći Napoli

24.01.2016 u 22:54

U derbiju 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu pobijedio Romu 1:0 približivši se vodećem Napoliju na dva boda zaostatka

Okršaj aktualnog prvaka Juventusa i doprvaka Rome odlučio je pogodak Argentinca Paula Dybale u 77. minuti na asistenciju Paula Pogbe. Bio je to Dybalin osmi pogodak u zadnjih 11 susreta uz pet asistencija, te ukupno dvanaesti ove sezone u Serie A.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odigrao je cijeli susret za torinsku 'Staru damu' kojoj je to bila 11. uzastopna pobjeda, dok je Roma već četiri kola u nizu bez pobjede. U zadnjih devet kola Roma je pobijedila samo jednom.

1-0 Paulo Dybala | Juventus v. AS Roma 24.01...by EuropeanLive
U ranije odigranom susretu Napoli je na gostovanju deklasirao Sampdoriju 4-2 zadržavši vodeću poziciju na ljestvici. Bila je to peta uzastopna pobjeda Napolija, te već šesta ove sezone na gostovanjima. Napoli je do bodova stigao golovima Gonzala Higuaina (9), Lorenza Insignea (18-11m), Mareka Hamšika (60) i Driesa Mertens (79), dok su strijelci za Sampu postigli Joaquin Correa (45) i Eder (73). Domaćin je od 59. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Mattia Cassani. Za goste je od 71. minute igrao hrvatski nogometaš Ivan Strinić

Za iznenađenje kola pobrinuo se Carpi koji je na San Siru odigrao 1-1 protiv Intera postigavši izjednačujući pogodak u drugoj minuti sudačke nadoknade. Inter je poveo u 39. minuti golom Palacia, a izjednačio je Kevin Lasagna. Hrvatski nogometaši Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su cijeli susret za Inter koji je već tri kola bez pobjede, a u zadnjih pet kola samo je jednom slavio.

Fiorentina je u prvom nedjeljnom susretu porazila Torino 2-0 golovima Josipa Iličića (24) i Gonzala Rodrigueza (83). Nikola Kalinić je igrao za 'viole' do 82. minute, a Milan Badelj je izvan stroja zbog ozljede.

Palermo je deklasirao Udinese 4-1, a za domaći sastav je cijeli susret odigrao Mato Jajalo. Stipe Perica je za Udinese igrao do 56. minute.

Verona je odigrala 1-1 protiv Genoe, a Ante Rebić je igrao prvo poluvrijeme za domaći sastav.