serie a

Jose Mourinho napokon može odahnuti jer njegova je Roma pobijedila nakon mjesec dana 'suše'

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 16.01.2022 21:33
  • Objavljeno 16.01.2022 u 21:33
tportal

Izvor: EPA / Autor: FABIO FRUSTACI

Prvenstvenu pobjedu napokon su ostvarili nogometaši Rome koji su u 22. kolu Serie A, na svom Olimpicu, s minimalnih 1:0 svladali Cagliari

Rimljani su pobijedili u prvenstvu nakon mjesec dana i tri utakmice u nizu u kojima su gubili od Milana i Juventusa te remizirali doma protiv Sampdorije.

Utakmicu je odlučio gol Sergija Oliveire u 33. minuti iz jedanaesterca, a podsjetimo kako je taj igrač pojačao Romu prije nekoliko dana kada je došao iz Porta.

Cagliari je vrlo lako mogao izjednačiti u završnici kada je stisnuo Romu u njen šesnaesterac. No, domaćina su spašavali golman Rui Patricio, kao i okvir gola.

Roma se na ljestvici bodovno izjednačila s gradskim rivalom Lazijom (po 35 bodova) te se nalaze na šestom i sedmom mjestu.

Venezia i Empoli su odigrali 1:1, a izdvojimo kako je za fol domaćina asistirao Nani. Nekadašnja zvijezda Manchester Uniteda i portugalske reprezentacije prije nekoliko dana je pojačao Veneziju.

Italija 1. liga

Sassuolo-Verona2:4
Venezia-Empoli1:1
Roma-Cagliari1:0
Atalanta-Inter Milano20:45
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Inter Milano20154149
2.Milan21153348
3.Napoli21134443
4.Atalanta20125341
5.Juventus22125541
6.Roma22112935
7.Lazio22105735
8.Fiorentina20102832
9.Torino2194831
10.Verona2286830
11.Empoli2285929
12.Sassuolo2277828
13.Bologna2083927
14.Udinese2048820
15.Sampdoria22551220
16.Spezia21541219
17.Venezia21461118
18.Cagliari22371216
19.Genoa21191112
20.Salernitana20321511

Sljedeće utakmice

17.1.Bologna-Napoli
17.1.Milan-Spezia
17.1.Fiorentina-Genoa
21.1.Verona-Bologna
22.1.Genoa-Udinese
22.1.Inter Milano-Venezia
22.1.Lazio-Atalanta
23.1.Cagliari-Fiorentina
23.1.Torino-Sassuolo
23.1.Spezia-Sampdoria

Pratite nas na društvenim mrežama:

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!