francuska liga

[FOTO] Rennes s čak šest golova torpedirao nemoćni Bordeaux, Lovro Majer asistent

16.01.2022 u 19:22

Hrvatski nogometni reprezentativac Lovro Majer bio je asistent za jedan od golova u uvjerljivoj 6:0 domaćoj pobjedi Rennesa protiv Bordeauxa u susretu 21. kola francuskog prvenstva

Lovro Majer je u igru ušao u 68. minuti zajedno s Truffertom te je samo dvije minute potom poslužio upravo Trufferta za gol za 4:0.

U prvom poluvremenu mrežu slabih gostiju tresli su Terrier (33) i Bourigeaurd (43), na 3:0 povisio je Laborde (61), dok je konačni rezultat s dva gola u samoj završnici postavio Guirassy (89, 90+2).

Bordeaux je na ovu utakmicu stigao desetkovan jer je trener Vladimir Petković u dogovoru s predsjednikom kluba Gerardom Lopezom izbacio nekoliko igrača iz prve momčadi.

• +5
Rennes - Bordeaux, francuska liga, 16.1.2022. Izvor: Profimedia / Autor: JEAN-FRANCOIS MONIER / AFP / Profimedia

Među njima su iskusne zvijezde Laurent Koscielny, Paul Baysse i Mehdi Zerkane. Francuski mediji tvrde kako je kontroverzni predsjednik Lopez odlučio drastično skresati troškove i zato je naredio Petkoviću da 'počisti' svlačionicu, a prve su 'žrtve' baš gore spomenuta trojica koja će već ove zime potražiti novi angažman.

Rennes je sada četvrti na ljestvici s 34 boda, dok je Bordeaux 17. sa 17 bodova.

Monaco je pobijedio Clermont 4:0 probivši se na peto mjesto Le Championnata.

Golove za momčad iz kneževine zabili su Sofine Diop (45+2), Wissam Ben Yedder (55, 62-11m) i Caio Henrique (83).

Strasbourg je na svom travnjaku porazio Montpellier 3:1 nakon što su gosti vodili sve do 77. minute.

Montpellier je poveo u 11. minuti golom Florenta Molleta, no možda i ključni trenutak se dogodio u 67. minuti kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je isključen Elye Wahi.

U nastavku dvoboja Strasbourg je okrenuo rezultat s tri gola u nizu, a strijelci su bili Waris Majeed (77), Adrien Thomasson (84) i Kevin Gameiro (86).

Na vrhu je PSG s 50 bodova, 11 više od druge Nice.