ligue 1

Jedna od najvećih pobjeda u trenerskoj karijeri Nike Kovača; sa svojim Monacom ponizio je zvijezde PSG-a usred Pariza

22.02.2021 u 00:10

U derbiju 26. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi hrvatski stručnjak Niko Kovač, je na Parku prinčeva pobijedio PSG sa 2:0 ostvarivši prvu pobjedu u Parizu nakon ožujka 2016.

Bila je to savršena predstava momčadi iz Kneževine. Kovač je u potpunosti nadigrao i zaustavio pariške zvijezde koje prvi put u posljednjih 13 susreta nisu postigle niti jedan pogodak na utakmici.

Nakon što je u utorak projurio preko Camp Noua porazivši Barcelonu sa 4:1, PSG je doživio bolno prizemljenje upisavši prvi domaći poraz od Monaca nakon ožujka 2016. kada je također izgubio sa 0:2.

Golove za osmu pobjedu Monaca u posljednjih devet kola zabili su Sofiane Diop (6) i Guillermo Maripan (51).

Monaco je poveo već u šestoj minuti nakon fantastične akcije. Volland je ubacio na drugu stativu, gdje je Aguilar glavom vratio za Diopa koji je zabio za vodstvo.

Za 2:0 zabio je Maripan u 51. minuti nakon što domaći igrači nisu dobro očistili jednu loptu nakon prekida. Ona se odbila do Maripana koji je sjajno pogodio za potvrdu pobjede.

Bila je to sasvim sigurno najveća Kovačeva pobjeda otkako je preuzeo Monaco.