KLASA ZA SEBE

Jakov Fak dominantan u Sloveniji

27.12.2015 u 17:10

Jakov Fak je potvrdio da je najbolji slovenski biatlonac i s dvije pobjede se idealno pripremio za rijetko viđeni spektakl u Njemačkoj

Jedan od nositelja olimpijske medalje za Hrvatku Jakov Fak 'prohujao' je prvenstvom Slovenije. U dva dana upisao je dvije uvjerljive pobjede, a kombinirano je na dva natjecanja promašio samo 2 od 30 metaka.

Nakon trijumfa u petak Jakov je uvjerljivo slavio i u sprintu na 10 kilometara osvojivši zlato s više od tri minute prednosti pred viceprvakom Lenartom Oblakom. Dva zlata u ženskoj konkurenciji osvojila je Teja Gregorin.

'Naporan rad dolazi na vidjelo, uvjeren sam kako će se sjajni pokazatelji s testiranja vidjeti i tamo gdje je najvažnije - na utrkama,' poručuje zadovoljni Mrkopaljac.