Izjave najboljih austrijskih igrača nakon okršaja protiv Hrvatske daju drukčiju sliku od viđenog na terenu

• V.R.
  • Zadnja izmjena 17.01.2020 08:53
  • Objavljeno 17.01.2020 u 08:46

Nakon što je hrvatska rukometna reprezentacija, u prvoj utakmici drugog kruga, nadigrala Austriju 27:23 stigla je vrlo blizu plasman u polufinale Europskog prvenstva. Iako je Austrija u sjajnoj atmosferi u Beču pružala iznenađujuće jak otpor ipak se od početka vidjelo tko je bolja momčad, a to je potvrdio i najbolji igrač domaćina Janko Božović

Tri uvjerljive pobjede u prvom krugu i rutinski ostvarena pobjeda na otvaranju drugog kruga otvaraju Hrvatskoj priliku da prije odlučujuće utakmice izbori plasman u polufinale Europskog prvenstva. Uostalom, izbornik Austrije Aleš Pajović lijepo je sve rekao naglasivši kako je ' Hrvatska kandidat da na prvenstvu ode do kraja.'

Jedan od najboljih igrača Austrije Janko Božović odigrao je lošu utakmicu, a za to itekako zasluge ima moćna hrvatska obrana.

'Hrvatska je momčad svjetske klase, ali sami smo si krivi. Prvo poluvrijeme nije bilo dobro, nismo koristili prilike i to je stvaralo razliku. U drugom poluvremenu smo se snažno borili, sretan sam zbog ova dva boda koja imamo, ali nadam se da ćemo u sljedećim utakmicama igrati malo bolje', kazao je Božović.

Gerald Zeiner, jedan od boljih igrača Austrije u okršaju protiv Hrvatske, bio je prilično realan.

'Dosta toga smo zeznuli u prvom poluvremenu, ali nismo se prestali boriti. Mogli smo na ulasku u zadnjih deset minuta doći na minus tri, ali svejedno smo ponosni. Šteta što smo izgubili, ali smo mučili Hrvatsku dosta dugo. Dolaze nam novi teški susreti, ali dat ćemo sve od sebe', kazao je Zeiner.