NBA LIGA

Iversonov povratak u Sixerse krenuo porazom

08.12.2009 u 10:08

Allen Iverson doživio je topao doček navijača Philadelphije u ponedjeljak, ali njegov povratak nije mogao spriječiti poraz 76ersa od Denver Nuggetsa 93:83

U svojoj prvoj utakmici nakon povratka u ekipu u kojoj je proveo više od deset godina, Iverson je zabio 11 koševa uz šest asistencija, što nije bilo dovoljno za slavlje protiv Nuggetsa.

'The Answer' je priznao da nije još u formi, ali je istaknuo da cijeni reakciju navijača.
'Frustrira to kada niste u formi i ritmu u kakvom želite biti, ali ja se još uvijek trudim natjecati i pomagati suigračima da pobijedimo', kazao je Iverson, koji je imao prosjek šuta 4 od 11.

Vodeći u Sjeverozapadnoj diviziji, Nuggetsi (16-5) su upisali četvrtu uzastopnu pobjedu, a Chauncey Billups, koji je u Denver došao kao zamjena za Iversona, postigao je 31 koš.

Billups je ubacio deset pogodaka od svog ukupnog učinka u zadnjoj četvrtini, kada su Nuggetsi ostvarili seriju 14-0 za preuzimanje kontrole nad utakmicom.

Carmelo Anthony, vodeći strijelac u NBA ligi, postigao je 14 koševa i nije uspio prebaciti brojku od 20 ili više utakmica s postignutih 20 ili više pogodaka.

Zadnji igrač koji je uspio postići najmanje 20 koševa u početnoj 21 utakmici sezone bio je Iverson u sezoni 2005/06.

Philadelphia (5-16) je bila bez ozlijeđenih Louisa Williamsa i Jrua Holidaya te je izgubila deset utakmica zaredom, prvi put od 2006, a predvodio ju je Andre Iguodala sa 31 pogotkom.

Philadelphia je vodila veći dio prve tri četvrtine i imala je prednost 62:55 manje od tri minute prije kraja treće četvrtine, no Denver je ubacio 11 trica i pogodio 24 slobodna bacanja, uključujući i sjajnih Billupsovih 11 od 11, a u svoju statistiku još je upisao osam skokova i osam asistencija.

New York Knicksi došli su i do treće uzastopne pobjede. Momčad iz Velike Jabuke pobijedila je Portland TrailBlazerse 93:84 zahvaljujući odličnoj igri Hughesa koji je ubacio 21 poen, dok je vrlo dobar bio Lee sa 17 poena i deset skokova. Kod Portlanda se istakao Aldridge sa 19 poena i 13 skokova.

Oklahoma je na krilima Hardena (26 poena uz devet skokova) pregazila Golden State 104:88. Osim već spomenutog Hardena, odličan je bio i Green sa 21 košem, ali i 13 skokova. U porazu Warriorsa svjetla točka je bio Curry sa 22 poena.