jadranski derbi

Ivan Leko nakon pobjede protiv Rijeke: Imali smo sreće, ali nju trebaš zaslužiti

31.07.2023 u 00:37

Hajduk je u derbiju 2. kola SuperSport HNL-a pred nešto manje od 33.000 navijača na Poljudu pobijedio Rijeku 1:0. Trener 'bilih' Ivan Leko nije skrivao koliko je zadovoljan jer su njegovi igrači dobili i drugi derbi u nizu

Nakon Dinama u 1. kolu, Hajduk je slavio i u drugom derbiju na samom startu sezone, na Poljudu je 1:0 pala Rijeka u Jadranskom derbiju. Trener 'bilih' Ivan Leko itekako ima razloga za zadovoljstvo.

'Bitna pobjede, dvije najteže pobjede, uzeli smo šest od šest bodova. Nadao sam se da ćemo pobijediti u prva dva kola. Ovo je veliko. Da nam je netko dao četiri boda, svi bi potpisali. Što je najvažnije, zaslužili smo šest bodova... Bili smo puno bolji danas, ostavili smo Rijeku praktički bez velike šanse. Dominirali smo, bili smo strpljivi, imali smo par situacija. Jako sam zadovoljan, htjeli smo odigrati na rezultat, imali smo veliko srce, ali i glavu. Svaka čast momcima, bitna pobjeda, idemo se proveseliti, ali sutra nas već čeka puno posla, želimo rasti i biti bolji svaki dan', rekao je Leko nakon pobjede pa nastavio:

'Rijeka nas je u početku iznenadila, adaptirali su se kao i prošli put, stavili pet igrača u obranu i odlučili se za nisku obranu i kontre. Trebalo nam je malo vremena da nađemo gdje su prostori, ali kad smo našli, pogotovo u drugom poluvremenu, baš smo izdominirali jednu ekipu koju je teško dobiti. Mislili smo da će Rijeka igrati svoje, mi svoje, nismo očekivali adaptaciju, na kraju sam sretan što su momci dobro reagirali. Potrefilo nas je, kažem, hrabre sreća prati, treba ju i zaslužiti.'

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

Odjidja-Ofoe i Moufi krenuli su u prvih 11...

'Mi znamo da nisu spremni, ali radi se o prava dva igrača. Bilo je kockanje s naše strane, ipak se u ovakvim utakmicama vidi tko je pravi igrač. Idemo 60, 70 minuta, koliko mogu. Vadis je drugačiji igrač od Benrahoua, moramo još puno raditi, prilagođavati se, ali dobro je da nas hoće rezultat. Gledam statistiku. Udarci iz šesnaesterca, 12-1. Istina je da smo malo izgubili s izlaskom Odjidje i još nekih. U drugom poluvremenu smo više dominirali nego u prvom. Mislim da se nitko na stadionu nije tresao', kaže Leko koji se osvrnuo i na navijače:

'Mi ovdje znamo našu publiku. Ljudi vole nogomet, vidjeti dobar Hajduk. Kada nije tako bude tišina. Nije bila tišina. Sinergija između ekipe i publike je dobra. Na nama je da to iskoristimo i još više to bildamo, radimo na tome da budu naš 12. igrač. Duboko i od srca im zahvaljujem.'

Iduća utakmica je tek za deset dana. Kako pripremiti momčad?

• +40
Hajduk - Rijeka, SuperSport HNL, 30.7.2023. Izvor: Cropix / Autor: Josko Ponos

'Nismo to planirali, ali takva su pravila. Nama to ne odgovara. Početak sezone, nismo odigrali 30 utakmica. Napravit ćemo novi plan. Volio bih odigrati nešto idući vikend. Nijedan trening ne može zamijeniti utakmicu. Nije idealno, ali ljudi iz Osijeka su odradili sve korektno', kaže trener Hajduka koji već na startu sezone mora odgovarati na 'vječno pitanje' - je li ovo Hajduk za naslov prvaka?

'Meni je to lijepo. Ja sam kao navijač zadnjih 15 godina uživao i nadao se. Ideš s društvom gledati, veseliš se...Ja bih bio neozbiljan lik da pričam o tome. Imaju još 34 kola, ekipa još nije kompletna. Imamo još puno za raditi. Nismo više simpatični. Vidjet ćemo krajem svibnja iduće godine gdje ćemo završiti', kaže Leko koji se za kraj osvrnuo i na strijelca pobjedničkog gola Rokasa Pukštasa:

'Momak je fenomenalan, moderan, 'box to box' igrač. Ima sve da postane kao gospodin Gudelj, zaista ne znaš gdje je bolji, je li to u obrani, u pressingu. Kad si pošten i tako radiš i toliku volju imaš, evo dva puta je presudio s 18 godina, nemojmo zaboraviti. On zaslužuje svaku minutu i baš mi je drago zbog njega', pohvalio je Leko Pukštasa.