SRETAN U ITALIJI

Ivan Kelava: Braniti za Udinese je velika prilika

06.08.2013 u 14:18

Hrvatski 25-godišnji vratar Ivan Kelava, koji je ovoga ljeta prešao iz Dinama u Udinese, pun je pozitivnih dojmova u svom novom klubu…

'Vrlo sam sretan što mi je Udinese pružio priliku da se okušam u Italiji, u tako važnom klubu. Zasad mi ide jako dobro, sviđa mi se grad i dobro se slažem s novim suigračima. Klub je jako dobro organiziran', izjavio je Kelava za službenu klupsku stranicu.

U prvoj službenoj utakmici u novoj sezoni, odradio je svih 90 minuta u pobjedi svoje momčadi u gostima kod Širokog Brijega 3:1 u prvoj utakmici 3. pretkola Europa lige.

'Jako sam sretan zbog te pobjede. Igrali smo jako dobro u prvoj poluvremenu, ne toliko dobro u drugom, ali najvažnije je bilo pobijediti, što smo i učinili. Stoga u dobrom raspoloženju možemo dočekati uzvratnu utakmicu.'

Uslijedilo je pitanje o vlastitom iskustvu igranja europskih utakmica, uključujući i Ligu prvaka…

'Odigrao sam 37 europskih utakmica. Drago mi je što u Udinama mogu i dalje stjecati nova takva iskustva.'

O razlikama u načinu priprema u Italiji i Hrvatskoj je kratko rekao:
'Više se radi na taktici i tehnici, a detalji su vrlo važni. Radio sam jako dobro s Lorenzom Di Loriom. Jako sam sretan zbog prilike koja mi je ukazana', ponovio je još jednom na kraju Kelava.