VELIKI KIKS PRESUDIO

Istra skupo platila neopreznost kod Slavena!

20.02.2015 u 19:53

U prvoj utakmici 22. kola MAXtv Prve lige Slaven Belupo je kod kuće svladao Istru 2:1, zahvaljujući greški gostujuće obrane u sudačkoj nadoknadi prvog dijela…

Nakon nespretnih poraza od Zagreba i Hajduka, Čačićev Slaven vratio se na pobjednički kolosijek. Uz pomoć gostujuće nespretnosti koprivnički je klub svladao Pamićevu Istru, koja se sve više približava samom dnu MAXtv Prve lige.

Utakmica je bila zanimljiva, posebno u prvom dijelu. Slaven je dobro otvorio, Ozobić već u 11. minuti trebao zabiti kada je prešao Brkića, no njegov udarac nije pronašao okvir gola. Pet minuta kasnije Crepulja je izveo jedan slobodnjak, Grgić dobro skočio i doveo domaćina u vodstvo.

Istra je brzo odgovorila. Obšivač je kvalitetno ubacio s desne strane u 22. minuti, Slavenova obrana se razmaknula, a Brazilac Jo neometan poslao loptu u nebranjeni dio gola.

Činilo se kako se će se otići s neriješenim rezultatom na odmor, ali u sudačkoj nadoknadi prvog dijela spetljali su se u obrani gosti, a Mirić je poklon pretvorio u novo vodstvo Koprivničana.

U drugom dijelu tempo je pao, a Slaven umrtvio utakmicu. Pokušaji gostiju da ponovo izjednače nisu bili dovoljno konkretni pa je Čačić nakon posljednjeg sudačkog zvižduka mogao proslaviti prva tri osvojena boda u nastavku prvenstva.

Ovom pobjedom Slaven se penje prema sredini ljestvice MAXtv Prve lige, dok je situacija za Pamićevu Istru sve kompliciranija, jer će ju ovaj vikend i posljednji Zadar imati priliku preskočiti.