'PJESNICI' I DALJE ZADNJI

Istra se po jakom pljusku spasila od poraza u Zagrebu!

16.08.2015 u 20:51

U nedjeljnoj utakmici 6. kola MAXtv Prve lige nogometaši Zagreba i Istre odigrali su u Kranjevićevoj 1:1 pa su tako domaći i dalje bez pobjede u novoj sezoni...

Zagreb se ove nedjelje nadao prekidu negativne serije i bijegu s dna, ali nije se dogodilo. Čvrsta i u pojedinim trenucima gruba Istra još jednom se pokazala kao momčad koju u novoj sezoni nije lako pobijediti, a Pamić je s novim bodom zadržao klub u samom vrhu MAXtv Prve lige.

Bio je to susret u kojem je Zagreb imao inicijativu, a Istra konkretnije prilike. U prvom dijelu vidjeli smo uglavnom dalekometne udarce koje su Iveša i Livaković sigurno krotili, a najbolju priliku imali su gosti kada je u 8. minuti Đurić pogodio vratnicu.

U nastavku utakmice konačno su počeli padati i golovi. U 47. minuti Krovinović se odlično probio po desnoj strani, prevario braniča i sigurno zabio pokraj Iveše.

Istra se nije predavala, a tijekom razdoblja jakog pljuska u Kranjčevićevoj uspjeli su gosti izjednačiti. Strijelac u 62. minuti bio je Nikola Žižić kojem se lopta sretno odbila i nije mu bilo teško zabiti iz blizine.

Do kraja susreta Mujić se spetljao u čistoj situaciji u 88. minuti, a Iveša obranio sjajan dalekometni udarac Krovinovića minutu kasnije pa je Zagrebu preostalo zadovoljiti se s bodom, trećim ove sezone koji ga ostavlja na dnu domaćeg prvenstva. Istra je i dalje odlična treća, s bodom više od Rijeke i dva od Hajduka.