Serie A

Inter bez Marcela Brozovića nakon preokreta pobijedio Parmu; kiša golova u susretu Atalante i Udinesea

29.06.2020 u 00:22

U posljednjem susretu 28. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju pobijedio Parmu s 2:1 okrenuvši rezultat u posljednjih pet minuta utakmice.

Parma je imala vodstvo i niz sjajnih prilika, no sve je uprskala u zadnjih pet minuta susreta.

Gervinho je u 15. minuti zabio za 1:0, a Parma je potom imala još nekoliko fantastičnih prilika. Međutim, nije to bila večer danskog napadača Andreasa Corneliusa koji je promašio tri zicera. Najbolju priliku imao je u 29. minuti kada je izašao sam ispred Samira Handanoviča, ali je prebacio cijeli gol.

Inter je izjednačio u 83. minuti preko Stefana de Vrija, a samo minutu kasnije domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Juraj Kucka. Gosti su igrača više iskoristili u 86. minuti, kada je Alessandro Bastoni zabio za pobjedu Intera. Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović nije nastupio zbog ozljede.

• +5
Serie A, Parma - Inter Izvor: Profimedia / Autor: Nicolň Campo / ddp USA / Profimedia

U ranije odigranim susretima Milan je na San Siru pobijedio Romu s 2:0, Atalanta je na gostovanju porazila Udinese s 3:2, Napoli je pobijedio SPAL s 3:1, dok su Sassuolo i Verona našeg Ivana Jurića odigrali 3:3.

Atalanta je ostvarila važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka pobijedivši na gostovanju Udinese s 3;2. Momčad iz Bergama je iskoristila poraz Rome na gostovanju kod Milana (0;2), pa sada ima čak devet bodova prednosti pred Rimljanima.

• +5
Serie A, Udinese - Atalanta Izvor: Profimedia / Autor: none / IPA / PA Images / Profimedia

Petu uzastopnu pobjedu Atalanti u međusobnim susretima donijeli su Duvan Zapata (8) i Luis Muriel (71, 79), dok je oba gola za momčad iz Udina zabio Kevin Lasagna (31, 87). Mario Pašalić je za Atalantu igrao do 59. minute dok Boško Šutalo nije ulazio u igru.

U derbiju kola Milan je na San Siru pobijedio Romu s 2:0, a prvi pogodak za domaćine zabio je hrvatski reprezentativac Ante Rebić u 76. minuti. Konačan rezultat postavio je Hakan Calhanoglu (89-pen). Rebić je bio strijelac i u prošlom kolu kada je Milan slavio s 4:1 na gostovanju kod Leccea, a s osam pogodaka vodeći je strijelac kluba.

• +5
Serie A, Milan - Roma Izvor: Profimedia / Autor: Jonathan Moscrop / Zuma Press / Profimedia

Tri boda je osvojio i Napoli koji je na svom travnjaku porazio SPAL s 3:1. Dries Mertens (4), Jose Callejón (36) i Amin Younes (78) zabili su za domaći sastav, dok je gol za goste zabio Andrea Petagna (29).

Sassuolo i Verona, koju vodi naš Ivan Jurić, odigrali su sjajnu utakmicu sa šest golova i nizom prilika, a na koncu je završilo 3:3. Verona je vodila 1:0 i 3:1, ali je Sassuolo uspio iščupati bod postigavši pogodak za 3:3 u sedmoj minuti nadoknade. Sassuolo je u prošlom kolu odigrao 3:3 protiv Intera izjednačivši u 89. minuti.

Za domaći sastav golove su zabili Jeremie Boga (53, 77) i Rogerio (90+7), a za Veronu Darko Lazović (51), Mariusz Stępinski (57) i Matteo Pessina (68).

Na ljestvici vodi Juventus sa 69 bodova, Lazio ima 65, a Inter na trećem mjestu ima 61 bod. Atalanta je četvrta s 57 bodova.