06.03.2017 u 15:06

• +2

Laura Muir

Izvor: Reuters / Autor: MARKO DJURICA

Mlada britanska atletičarka Laura Muir (23) bila je jedna od junakinja dvoranskog europskog prvenstva u Beogradu, a najveću pozornost je ipak privukla zbog počasnog kruga

Muir je u srpskoj metropoli osvojila dva zlata, na 1500m i 3000m, no osim suparnica britanska trkačica se suočila i sa krutim pravilima Europske atletske federacije.

Naime, kada je Muir pobijedila na 1500m i osvojila svoju prvu medalju na natjecanju, krenula je otrčati počasni krug, ali joj se ispriječila jedna od sutkinja koja joj je govorila kako zbog satnice nema vremena za takvo slavlje.

Laura Muir

Ipak, kada je već izgledalo da neće biti ništa od počasnog kruga, Britanka se nije predala, pobjegla je 'čuvarici' i krenula trčati po beogradskoj Areni sa zastavom svoje domovine.

'To je bio moj počasni krug. Nisam joj ništa rekla, samo sam protrčala kraj nje. Uostalom, znala sam da me ne može uhvatiti', dodala je Britanka koja je tim potezom oduševila medije na 'Otoku'.