PREMIERSHIP

Imena Celticovih strijelaca ne stanu na prste jedne ruke; znate koliko su zabili?

28.02.2024 u 23:32

Škotski nogometni velikani Rangers i Celtic ostvarili su pobjede u utakmicama 28. kola nacionalnog prvenstva, pa Rangers i dalje ima dva boda više od najvećeg suparnika.

Rangers je na gostovanju pobijedio Kilmarnock sa 2:1 preokretom u drugom poluvremenu.

Domaćin je poveo u 12. minuti golom Daniela Armstronga iz kaznenog udarca. Rangers je tek u nastavku uspio okrenuti rezultat golovima Jamesa Taverniera u 55. minuti i Toma Lawrencea četiri minute kasnije. Borna Barišić je za Rangers igrao prvo poluvrijeme.

Celtic je bio uvjerljiv protiv Dundeea slavivši sa 7:1 uz sedam različitih strijelaca.

Domaćin je već u prvom poluvremenu zabio šest golova, a strijelci su bili Cameron Carter-Vickers (7), Adam Idah (18), Matthew O'Riley (22), Daizen Maeda (30), Greg Taylor (36) i Callum McGregor (45+5).

U nastavku se među strijelce upisao i Daniel Kelly (63), a za goste je zabio Michael Mellon (84).