ht prva liga

Igor Cvitanović i dalje bez pobjede; Inter 'okrenuo' Istru i osvojio tri vrijedna boda

15.03.2019 u 20:52

U susretu 25. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Inter je kao domaćin u Zaprešiću pobijedio Istru 1961 3:1. Bila je to važna utakmica za obje momčadi koje pokušavaju izbjeći deveto mjesto na ljestvici koje vodi u razigravanje za ostanak

Prvi su na utakmici ozbiljnije zaprijetili domaći, no udarac Čuline išao je ravno u gostujućeg golmana Čondrića koji je bio siguran u svojoj intervenciji.

Gosti iz Pule, koje s klupe vodi Igor Cvitanović, do vodstva stižu u 30. minuti. Za 1:0 zabija Kamerunac Daniel Ndi kojemu je to bio drugi gol ove sezone.

Inter do izjednačenja stiže sjajnim golom Serderova u 41. minuti. Bosec je ubacio u šesnaesterac Istre, a Rus je izvrsnim volejem s nekih 15 metara zakucao loptu za 1:1.

U nastavku utakmice redale su se prilike na obje strane, ali do pred sam kraj nije bilo uzbuđenja. Tada su domaći stigli do prednosti. U 80. minuti zabija Mamut za 2:1 vodstvo Intera.

U 88. minuti Ndi je zaradio drugi žuti karton, isključujući crveni, pa je Istra u posljednjim minutama susreta ostala s desetoricom na terenu.

• +6
Inter Zaprešić - Istra 1961; HT Prva liga, 25. kolo, 15.3.2019. Izvor: Pixsell / Autor: Robert Anic/PIXSELL

To je na kraju i presudilo, za konačnih 3:1 u 94. minuti svoj drugi gol na utakmici zabija ruski internacionalac u redovima Intera Serder Serderov.

Inter je tako stigao do izuzetno važne pobjede i tri boda koja će mu omogućiti izbjegavanje devetog mjesta i razigravanje za ostanak u ligi. Istra? Igor Cvitanović je u svojoj drugoj utakmici na klupi upisao i drugi poraz, čeka ga neizvjestan nastavak sezone i borba za ostanak.