POBJEDA 29:24

Hrvatski rukometaši lako sa Grcima

21.06.2009 u 16:52

U susretu posljednjeg kola skupine 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2010. godine reprezentacija Hrvatske je u Komotiniju pobijedila Grčku 29:24 (14:13) i tako potvrdila prvo mjesto i plasman na europsku smotru.

Premda su bili oslabljeni i umorni dugačkom sezonom hrvatski rukometaši su rutinski odradili posao u Grčkoj. Tek u prvom poluvremenu gledali smo ravnopravnu utakmicu, no u nastavku su odabranici Line Červara ubacili u višu brzinu i vrlo brzo prelomili dvoboj. Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Domagoj Duvnjak sa šest, te Zlatko Horvat i Damir Bičanić sa po pet pogodaka, dok je domaćine predvodio Tsimourtos sa deset pogodaka, te vratar Dellioas sa 13 obrana.

Hrvatska je natjecanje u skupini okončala na prvom mjestu a sedam pobjeda i jednim porazom, dok će se za drugo mjesto, koje također vodi na EP, u međusobnom susretu boriti Slovačka i Mađarska.

GRČKA - HRVATSKA 24:29 (13:14)

KOMOTINI. Dvorana Demokritovog sveučilišta - 1.000 gledatelja

GRČKA: Dellios, Zaravinas, Balomenos 3, Halkidis 3, Papadopulos 1, Alvanos 5, Karipidis, Kouluris, Tsimourtos 10, Riganas, Numidis, Vakalis 2, Evangelidos

HRVATSKA: Alilović, Šunjić, Horvat 5, Kopljar 3, Vori 2, Duvnjak 6, Valčić, Vukić, Ninčević 4, Zrnić 3, Gojun, Bičanić 5, Buntić 1, Musa, Miljak