LIGA PRVAKA

Hrvatski futsal prvak upisao drugu pobjedu; u subotu odluka protiv Kazahstanaca

04.10.2018 u 22:56

Hrvatski prvak Novo Vrijeme Apfel iz Makarske ubilježio je i drugu pobjedu na kvalifikacijskom turniru skupine 6 malonogometne Lige prvaka porazivši u Makarskoj gruzijski TMC iz Tbilisija s 4:2

Nakon što su u srijedu slavili protiv finskog Kampuksen Dynama s 6:1, Makarani su slavili i protiv Gruzijaca i u subotu igrati s prvacima Kazahstana Aktobeom za izravni plasman u narednu rundu najelitnijeg europskog futsal natjecanja.

U prepunoj Gradskoj dvorani, Makarani su nakon poluvremena imali vodstvo od 3:2 pogocima Brazilca de Souze (9, 16) i Vedrana Kazazića (15). U drugom dijelu Duje Bajrušević u 27. minuti postiže gol za 4:2, što je bio i konačan rezultat dvoboja.

• +15
MNK Novo Vrijeme Apfel - FC TMC Tbilisi, futsal Liga prvaka 2018. Izvor: Cropix / Autor: Ivo Ravlic / CROPIX

U drugoj utakmici drugog kola Aktobe je pobijedio Dynamo s 3:0. Hrvatski i kazahstanski prvak imaju po šest bodova, Novo Vrijeme Apfel ima gol razliku 10-3, a Aktobe 9-2.

Plasman među 16 najboljih momčadi Europe ostvarit će samo pobjednik turnira u Makarskoj.