NEŠTO LAKŠI POSAO?

Hrvatima se, valjda, isplatio poraz... Izbjegnuta Srbija

15.08.2016 u 02:59

Nije bilo lijepo gledati vaterpolski dvoboj Hrvatske i realno nedorasle Francuske u završnici skupina Olimpijskih igara, no tijekom noći došla je vijest koju su Tucak i njegovi igrači željeli čuti

Hrvatska je klasičnim 'tankiranjem' dovela sebe u poziciju da izgubi od Francuske koja protiv motiviranih Hrvata ne bi imala izgleda niti u 50 pokušaja... Takvo biranje protivnika u kasnijoj fazi često se obije o glavu, a hoće li i sada biti tako znat će se nakon hrvatskog ogleda četvrtine finala s - Rudićevim Brazilom

Srbija je u početku noćnog raspleta gubila čak 5:2 od Japana, no ipak pronašla snage za pobjedu 12:8 i ulazak u posljednji vagon koji vodi u drugi krug. Ostao je dvoboj odluke između Mađarske i Brazila...

Rudićevi domaćini od početka dvoboja nisu pronašli ritam protiv razigranih Mađara i na poluvremenu je bilo već 5:1 za naše sjeverne susjede i postalo je jasno da će Hrvatska put prema obrani naslova nastaviti protiv trenera koji ju je tamo na prošlim Igrama i odveo. Završilo je rezultatom 10:6 i 'posložio' se čitav ždrijeb završnice.

Posljedično ih to, ukoliko svladaju Brazilce, u polufinalu vodi na pobjednika dvoboja Mađara i Crne Gore. U doljnjem dijelu ždrijeba tako ostaju parovi Italija - Grčka i Španjolska - Srbija. Svi dvoboji četvrtfinala na rasporedu su u utorak, a hrvatski ogled trebao bi početi u 20.10 sati.