POČINJE LIGA PRVAKA

Hrvati iz Londona na iskušenju u Bremenu

14.09.2010 u 20:39

Napokon počinje. Danas se igraju utakmice prvog kola najjačeg i najbogatijeg nogometnog natjecanja Lige prvaka, a na teren će istrčati klubovi iz skupina A, B, C i D. Najzanimljivije trenutke sa osam dvoboja pratite u tekstualnom prijenosu tportala

Najzanimljivije utakmice za ljubitelje nogometa u Hrvatskoj zasigurno će biti one u kojima aktivno sudjeluju hrvatski nogometaši poput Pletikose, Ćorluke, Modrića i Kranjačara iz Tottenhama, Rakitića iz Schalkea, Lovrena iz Lyona…

Werder – Tottenham 2:2

90' - kraj uzbudljive utakmice
89' - sjajna asistencija Marina za Borowskog kojem je Cudicini skinuo zicer
87' - Crouch je izašao pred Wiesea, ali je loptu poslao pored gola, neiskorištena stopostotna prilika
74' - Hunt se oslobodio čuvara, ali njegov udarac sa oko 13 metara je otišao preko grede, Werder je bolja momčad u nastavku
67' - Marko Marin je ušao s loptom u šesnaesterac, pucao s 14 metara, ali lopta je prošla zamalo pored desne vratnice
60' - Marin je na lijevoj strani provozao Ćorluku, ali Cudicini je pobjednik
56' - Almeida je izdržao duele s engleskim braničima, došao pred Cudicinija, ali je prebacio njega i cijeli gol
52' - Hunt je okušao lijevicu s 20 metara, ali bilo je to preslabo da bi se svladalo Cudicinija
47' - GOOOOL - Marin je precizno pogodio donji desni kut Cudicinija s 18 metara
46' - nesigurnost gostujuće obrane ipak nije kažnjena novim golom

43' - GOOOOL - Wesley je ubacio s lijeve strane, a Hugo Almeida glavom između dva braniča 'spursa' svladao Cudicinija i vratio domaćinu nadu
35' - još jednom je Wiese skinuo priliku gostima
30' - Bale se sjurio u šesnaesterac domaćina, a Wiese je obranio i spasio potop Werdera
26' - udarac je oprobao Marin, lopta je u kaznenom prostoru pogodila u ruku Huddlestonea, ali sudac se nije oglasio
18' - GOOOOL - Van der Vaart je ubacio s lijeve strane, a Crouch je nadskočio čuvara i neobranjivo pogodio
17' - Tottenham u potpunosti kontrolira situaciju na travnjaku
12' - GOOOOL - Ekotto je dubinskom loptom pronašao Balea koji je ubacio s lijeve strane nisku loptu, a Pasanen je zatresao vlastitu mrežu u pokušaju da spriječi Croucha
9' - Silvestre je opalio s 20-ak metara, ali gostujući vratar nije morao reagirati, lopta je prošla pored desne vratnice
6' - još bez pravih prilika na stadionu u Bremenu
2' - Huddlestone je zaprijetio za goste iz daljine, ali je lopta otišla visoko preko gola
- od hrvatskih igrača u momčadi Tottenhama Ćorluka je u prvom sastavu, Kranjčar i Pletikosa na klupi, a Modrića zbog ozljede nema među prvih 18. era

Twente – Inter 2:2

41' - Eto'o je u suradnji s Pandevom probio Nizozemce
30 - Milito se nije proslavio, zabio je autogol
20' - Janssen je pogodio iz slobodnjaka za povratak u utakmicu nizozemskog prvaka
13' - Sneijder je pogodio za vodstvo aktualnog prvaka

Lyon – Schalke 1:0

34' - kod momčadi iz Gelsenkirchena crveni karton je dobio Höwedes
21' - brazilski reprezentativac Bastos je razveselio Gerland
- i branič Lyona Lovren i veznjak Schalkea Rakitić istrčat će u prvih 11

Benfica – Hapoel 2:0

68' - Benficin napadač Cardozo je približio portugalski klub pobjedi
21' - Luisao je slomio otpor Izraelaca

Manchester U. – Rangers 0:0

Buraspor – Valencia 0:4

76' - Soldado je pogodio za potop domaćina
68' - Hernandez je definitivno potvrdio trijumf 'šišmiša'
41' - sada je za goste bio precizan i Aduriz
16' - Costa je zabio golčinu sa 35 metara

Barcelona – Panathinaikos 5:1

90' - Alves je pogodio za uvjerljivu pobjedu
77' - Messi je pucao iz mrtvog kuta s lieve strane, lopta se od vratnice odbila u drugu vratnicu, a zatim u polje gdje ju je Pedro samo piknuo u gol
53' - Messi je izborio jedanaesterac, ali mu ga je obranio Tzorvas
45' - Messi je uz pomoć Alvesa i Xavija izigrao Grke za svoj drugi pogodak
33' - Villa je nakon kornera zabio prvijenac za Katalonce u Ligi prvaka
22' - Messi je smrtonsono uzvratio za brz povratak i veselje na Nou Campu
20' - Cisse je sjajno proigrao Govoua koji je pobjegao Abidalu i mirno gurnuo loptu pored vratara Barce

Kobenhavn – Rubin 1:0

87' - ruksi prvak je doživio šok, a strijelac za Dance je N'Doye