19.07.2015 u 20:52

• +3

MAXtv Prva liga, 2. kolo: Osijek - Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Mrkonjic/PIXSELL

U prvoj nedjeljnoj utakmici 2. kola MAXtv Prve lige nogometaši Osijek i Dinama odigrali su 1:1 u Gradskom vrtu pa su 'modri' i u trećem svojem ovosezonskom nastupu ostali bez pobjede...

Momčad Zorana Mamića definitivno je u krizi na početku sezone. Nakon remija s Hajdukom i Folom, nisu 'modri' uspjeli doći do trijumfa ni u Gradskom vrtu ove nedjelje pa se nastavila rezultatska suša na koju navijači Dinama nisu navikli. Osječani su odigrali hrabru utakmicu i zasluženo ostali neporaženi, a gosti su tek u kraćem razdoblju igrali dobro i bili opasni, što jednostavno nije bilo dovoljno.

Po iznimno vrućem vremenu utakmice je počela žestoko. Osijek je odlično otvorio susret te bio agresivniji i opasniji, što mu se isplatio. U 11. minuti Šorša je probio desnu stranu, ubacio u sredinu, a tamo se našao Tomislav Radotić koji je uputio niski udarac, na koji Eduardo nije dobro reagirao i lopta se našla u mreži.

Nakon primljenog pogotka Dinamo je počeo igrati. Dvije akcije u nizu pogodili su gostujući napadači vratnicu u 14. minuti, prvo Pjaca s lijeve strane onu bližu pa Soudani sa slične pozicije onu suprotnu.

Samo minutu kasnije Alžirac je došao na svoje. Henriquez ga je proigrao unutar kaznenog prostora i nije mu bilo teško poslati loptu u nebranjenu mrežu.

Do kraja prvog dijela tempo je pao, a prijetnje bile tek povremene. Osijek je nastavio probijati desnu stranu Dinamove obrane, ali bez opipljivih rezultata. Soudani, Henriquez i Pjaca stvorili su još par gužvi s druge strane, ali na odmor se otišlo s 1:1.

U drugom dijelu pokušao je povratnik na klupu Zoran Mamić s Juniorom Fernandesom, ali Dinamo nije izgledao dobro na terenu. Čileanac je jednom zaprijetio volejom nakon kornera, no udarac je zapeo u bloku, dok se u dvije dobre prilike našao Pjaca koji nije uspio svladati Mikulića.

Osijek je prijetio najviše preko Šorše, koji je u 88. minuti idealno proigrao Spahića čiji udarac s desetak metara Eduardo je odlično obranio i tako se djelomično iskupio za kiks kod gola. Samo minutu kasnije na drugoj je strani Henriquez pogodio treću Dinamovu stativu na utakmici. Bila je to zadnja velika šansa i susret je završio 1:1.

Dinamo ima dva boda nakon 2. kola MAXtv Prve lige, a odlični Osijek čak 4.