Hajduk se oglasio nakon novih javnih tvrdnji vezanih uz potencijalno partnerstvo s tvrtkom WhiteBIT te pritom vrlo jasno poručio da Ivica Pirić nije bio uključen u službenu komunikaciju kluba s predstavnicima kompanije.
Iz Hajduka navode kako ih upravo zbog toga ne čude informacije koje su danas izašle u javnost, a koje u klubu smatraju netočnima.
'Kao što smo ranije komunicirali, HNK Hajduk službenu komunikaciju vodio je s predstavnicima tvrtke WhiteBIT. Ivica Pirić nije bio uključen u komunikaciju sa službene strane stoga nas ne čude dezinformacije koje su danas komunicirane', poručili su s Poljuda.
Spominje se i pristup članovima i navijačima
Hajduk je podsjetio i na svoje ranije priopćenje u kojem je naveo da prijedlog potencijalnog partnerstva s WhiteBIT-om sadržava velik broj stavki koje je potrebno detaljno razmotriti prije donošenja konačne odluke.
Sada je klub dodatno pojasnio i jednu od njih.
'Jedan dio partnerske ponude se odnosio upravo na pristup našim članovima i navijačima, o čemu bi direktno ovisili i potencijalni bonusi', navodi Hajduk.
Upravo je taj dio posljednjih dana postao jedna od ključnih točaka cijele priče, a Hajduk sada javno potvrđuje da je model potencijalne suradnje uključivao i aktivaciju povezanu s članovima i navijačima kluba.
'Spremni smo javno objaviti ponudu'
Najzvučniji dio Hajdukove reakcije ipak je najava da je klub, iako to nije uobičajena poslovna praksa, spreman otići korak dalje i objaviti samu ponudu WhiteBIT-a.
'Zato smo dužni opovrgnuti pogrešne navode koje je Ivica Pirić danas iznio, a iako to nije poslovna praksa, spremni smo i javno objaviti ponudu kako bismo zaštitili integritet Kluba, članova i navijača', poručuju iz Hajduka.
Na Poljudu očito smatraju da je cijela priča već izašla iz okvira uobičajenih poslovnih pregovora te da je potrebno zaštititi i reputaciju kluba i njegov odnos prema članovima.
Hajduk je na kraju posebno naglasio problem načina na koji se cijela priča komunicirala u javnosti.
'Transparentnost u komunikaciji ključna je za uspostavljanje povjerenja i partnerstva na bilo kojoj razini, a ona je od samog početka izostala i time nepovratno narušila odnose, posebno komunikacijom kroz medije uoči važnih utakmica za Klub', zaključili su.
Iz takve formulacije prilično je jasno da su odnosi Hajduka i druge strane u ovom trenutku ozbiljno narušeni, a ostaje vidjeti hoće li klub doista napraviti neuobičajen potez i javnosti pokazati sadržaj ponude koja je posljednjih tjedana izazvala toliko rasprava.
