TORCIDA NAPUSTILA STADION

Hajduk na sablasno tihom Poljudu teškom mukom slomio čvrsti Slaven!

11.08.2017 u 22:51

U dvoboju 5. kola HT Prve lige nogometaši Hajduka pobijedili su Slaven Belupo ovog petka na Poljudu s minimalnih 1:0, zahvaljujući pogotku Francka Ohandze...

Uoči spektakularnog gostovanja kod Evertona Hajduk je ovog petka imao težak izazov na domaćem frontu, ali uspješno ga je savladao. Protiv Slaven Belupa na Poljudu Carrillova družina naišla je na ravnopravnog protivnika, no na kraju je ipak stigla do tri osvojena boda te tako preskočila Rijeku na ljestvici.

• +3
HT Prva liga, 5. kolo: Hajduk - Slaven Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Susret je odigran na tihom Poljudu kojeg je Torcida napustila u 24. minuti, zbog ovih dana ubijenog navijača Ivana Mate Blaževića kojem je na taj način odala počast.

Slaven se bolje snašao u tim uvjetima od domaćih igrača u prvom dijelu i mogao je voditi da je Ivanovski uspio svladati Leticu kad je izašao sam pred njega u 17. minuti, no Hajdukov golman uspio mu je obraniti. S druge strane Vlašić se sjurio pred Markovića u 28. minuti, ali gostujući vratar također je bio uspješniji.

Hajduk - Slaven 1:0 (5. kolo 2017./18., 11.8.), sažetak Autor: YouTube

U drugom dijelu Hajduk je ipak preuzeo kontrolu na travnjaku i nagrada je stigla u 62. minuti. Odlično je ubacio Fomitschow, a još bolje reagirao Ohandza koji je u stilu pravog napadača skrenuo loptu u mrežu i doveo Splićane u vodstvo.

Hajduk - Slaven 1:0 (Ohandza 62) Autor: YouTube

Do kraja susreta domaći su bili bliže drugom pogotku nego gosti izjednačenju i Kožulj je pogodio gredu u 87. minuti, dok je Ivanovskog na drugo strani opet zaustavio Letica pa se rezultat više nije mijenjao.

Hajduk je pobjedom skočio na drugo mjesto ljestvice, odmah iza Dinama koji je ranije u derbiju svladao Rijeku na Rujevici.

Autor: YouTube