'modrima' pripao derbi

Fernandes srušio neosvojivu Rujevicu, Dinamo opet zavladao HT Prvom ligom!

11.08.2017 u 20:50

U derbiju 5. kola HT Prve lige nogometaši Dinama pobijedili su na Rujevici Rijeku rezultatom 2:0, zahvaljujući golovima Juniora Fernandesa. 'Modri' su time učvrstili svoje prvo mjesto na ljestvici, a Kekova momčad pokazuje sve više slabosti...

Nema više neosvojivih stadiona u HT Prvoj ligi. Nakon 43 utakmice bez poraza Rijeka je pokleknula ovog petka protiv Dinama na Rujevici i tako potvrdila da je upala u rezultatsku krizu, s obzirom da je neuspjeh doživjela i u ponedjeljak u Gradskom vrtu. 'Modri' su pak ponovo zavladali domaćim prvenstvom već na samom početku i na pravi se način revanširali velikom rivalu za preotetu dvostruku krunu prošle sezone.

• +3
HT Prva liga, 5. kolo: Rijeka - Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic/PIXSELL

Bio je to dvoboj u kojem je Cvitanovićeva momčad iskoristila sve slabosti domaćina. Dinamo je od samog početka utakmice bio bolja momčad na terenu, a posebno opasan bio je Junior Fernandes koji je prolaskom pokraj dvojice braniča po desnoj strani u 4. minuti najavio svoju veliku utakmicu.

U 11. minuti Čileanac je 'modre' doveo u vodstvo. Ostao je potpuno sam nakon kornera i onda iz blizine pomalo čudnim udarcem prevario Slugu i poslao loptu u nebranjeni dio mreže, što je znatno olakšalo posao njegovoj momčadi u nastavku utakmice.

Rijeka - Dinamo 0:1 (Fernandes 11) Autor: YouTube

Rijeka u prvih 45 minuta nije bila opasna. Kvržić se trudio, ali njegovi ubačaji s desne strane nisu ugrozili Livakovića, dok kroz sredinu terena nije bilo prolaska. Dinamo je pak bio znatno opasniji i konkretniji. U 37. minuti Junior Fernandes silovitim udarcem pod gredu namučio je riječkog golmana, a tri minute kasnije opet je došao na svoje. Tada je Zuta neoprezno igrao rukom u kaznenom prostoru, a napadač 'modrih' s bijele je točke lakoćom udvostručio prednost gostiju.

Rijeka - Dinamo 0:2 (Fernandes 40) Autor: YouTube

U drugom dijelu domaćin se ipak probudio i trebao je smanjiti rezultat u 53. minuti kada je Jelić izbio pred Livakovića nakon sjajne asistencije Mišića, no pogodio je vratnicu. Četiri minute kasnije Dinamo je ostao s igračem manje, jer je Jan Lecjaks dobio drugi žuti karton, što je donijelo još žešću inicijativu Riječana, no ostali su jalovi do samog kraja susreta. Kada je Črnicov udarac od bloka Sose u 84. minuti završio na gredi i ostao izvan mreže, postalo je jasno da će gosti stići do zasluženog trijumfa.

Ovom pobjedom Dinamo je došao do 13 osvojenih bodova u novoj sezoni, dok ih Rijeka ima 9, a donedavno je još vodila na ljestvici. Pred Matjažom Kekom je mnogo posla kako bi trgnuo momčad bez prodanog Ristovskog koji evidentno nedostaje, dok 'modri' s mnogo optimizma mogu čekati nastavak HT Prve lige, ali i europske izazove...

Rijeka - Dinamo, izjave trenera Autor: YouTube