NEVJEROJATNA DRAMA i pogreška

Gorica i Slaven odigrali poluvrijeme za pamćenje; u zadnjih pola sata 'kiša' golova, a domaćin drastično oštećen u 90.

U jedinoj subotnjoj utakmici drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica i Slaven Belupo su pred oko tisuću gledatelja odigrali 3:3 (0:0)

Gorica je bila jako blizu svoje prve pobjede u prvoligaškom društvu, ali su Koprivničani rastužili domaćina pogotkom u samoj završnici iako je prema viđenom to i najrealniji ishod.

U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, ali se zato otvorilo u nastavku te smo vidjeli ludo drugo poluvrijeme u kojem je palo čak šest golova, a njih čak pet zabili su stranci.

• +14
Gorica - Slaven Belupo, 2. kolo HT Prva Lige, 2018/19. Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Puhovski / CROPIX

U 62. minuti Nigerijac Atiemwen je s lijevog boka odlično ubacio na desetak metara od gola Koprivničana, gdje je u punom naletu bio Poljak Zwolinski i zakucao loptu pod gredu.

Gorica – Slaven Belupo 1:0, Zwolinski 62' Izvor: Društvene mreže

Samo tri minute poslije asistent se prometnuo u strijelca. Dvorneković je prebacio zadnju crtu gostujuće obrane i idealno uposlio Atiemwena. Nigerijac je krenuo sam prema vrataru Markoviću i smireno ga prebacio s ruba kaznenog prostora za 2:0.

Gorica – Slaven Belupo 2:0, Iyayi 65' Izvor: Društvene mreže

Šest minuta trajalo je slavlje domaćih. Tada je Matej Jelić izveo slobodan udarac sa 30-ak metara. Prizeman udarac bio je snažan i precizan, a lopta neuhvatljiva za domaćeg vratara Kahlinu.

Gorica – Slaven Belupo 2:1, Jelić 71' Izvor: Društvene mreže

No, već dvije minute poslije Gorica je izvela najljepšu akciju na utakmici. Atiemwen je bio predasistent, Dvorneković zadnji dodavač do Zwolinskog, koji je vanjskim dijelom desnog stopala pogodio suprotni kut za 3:1.

Gorica – Slaven Belupo 3:1, Zwolinski 73' Izvor: Društvene mreže

No, domaća obrana nije izdržala i Koprivničani su se vratili te s dva pogotka Mendyja osvojili bod, nad kojim će ipak ostati sjena zbog izjednačujućeg pogotka u 90. minuti, koji je pao nakon zaleđa. Francuz je u igru ušao u 66. minuti, a prvi od svoja dva pogotka postigao u 78.

Gorica – Slaven Belupo 3:2, Mendy 78' Izvor: Društvene mreže

U 90. minuti Slaven je imao slobodan udarac na 20-ak metara. Jedan od obrambenih igrača Gorice nije bio koordiniran s ostatkom koji je namještao zaleđe i ostao je uz Mendyja. No, nakon slobodnog udarca na loptu je još igrao i Jelić, a u tom trenutku Mendy je već bio u zaleđu.

Suci to nisu registrirali i francuski nogometaš je iz neposredne blizine svladao Kahlinu za konačnih 3:3.

Gorica – Slaven Belupo 3:3, Mendy 90' Izvor: Društvene mreže