'MODRI' UVJERLJIVI

Dinamo nije dozvolio novi šok u prvenstvu; pogledajte malo remek-djelo Gavranovića

03.08.2018 u 22:56

Nogometaši Dinama rutinski su odradili posao u drugom kolu Hrvatski Telekom Prve lige, 'modri' su svladali Istru 1961 3:0

Hrvatski prvak je kiksao na otvorenju prvenstva protiv Rudeša (1:1), ali novo iznenađenje nije dozvolio te je na Maksimiru rutinski svladao Istru 1961 i tako na najbolji mogući način najavio novo europsko iskušenje u kvalifikacijama za Ligu prvaka (Astana, 7. kolovoza).

Od prve minute Dinamo je zagospodario travnjakom, a nije dugo trebalo čekati da pronađe rješenje za gostujući zid pred vratima.

Hajrović je izveo slobodnjak, a Gavranović bio na pravom mjestu te je glavom poslao loptu iza vratara Čondrića.

Dinamo – Istra 1961 1:0, Gavranović 12' Izvor: Društvene mreže

Domaćin je nastavio pritiskati, tražio je drugi pogodak s kojim bi definitivno sve riješio, a on je došao u prvoj minuti sudačke nadoknade. Gavranović je asistirao Leovcu koji je iz blizine pogodio te ugasio svaku nadu Puljana.

Dinamo – Istra 1961 2:0, Leovac 45' Izvor: Društvene mreže

U drugom dijelu 'modri' su stigli do novog pogotka. Hajrović je dao loptu u peterac, a raspoloženi Gavranović atraktivno petom povećao prednost Dinama na 3:0. Malo remek-djelo koje vrijedi pogledati više puta.

Dinamo – Istra 1961 3:0, Gavranović 47' Izvor: Društvene mreže

Do kraja utakmice mogao je pasti još pokoji pogodak, ali pokušaje Dinamovih nogometaša zaustavio je najzaposleniji pojedinac nemoćne Istre Čondrić.

• +16
Dinamo - Istra 1961, 2. kolo HT Prve lige, 2018/19. Autor: Boris Kovacev / CROPIX

Ovom pobjedom Dinamo je došao na četiri boda iza Rijeke koja je na maksimalnom učinku. Istra 1961 je ostala na jednom bodu.

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

Rijeka-Inter Zaprešić4:0