GOLIJADA NA RUJEVICI

Rijeka se nemilosrdno obračunala s Interom i bacila 'rukavicu u lice' konkurentima za naslov

03.08.2018 u 20:20

U drugom kolu Hrvatski Telekom Prve lige na Rujevici je Rijeka upisala i drugu pobjedu, pao je zaprešićki Inter 4:0

Rijeka je u prvenstvo ušla na najbolji mogući način. U dvije domaće utakmice na Rujevici upisano je maksimalnih šest bodova. Na papiru očekivano, ali Kekova družina potvrdila je to i na terenu te je tako najavila najviše moguće ciljeve - borbu za trofeje.

Nakon što je na startu prvenstva pala Gorica (2:0), sada je stradao Inter....

U prvom dijelu domaćin je imao više od igre, ali ne i pravih prilika, no do pogotka je došao već u četvrtoj minuti. Čolak je na lijevoj strani proigrao Acostyja koji se sjurio prema golu te poentirao. Gosti su tražili zaleđe, a snimka je pokazala da je situacija 'na granici'. Ipak, neka eksperti i sudačka komisija prosude, iako se nama čini da je sve regularno...

Rijeka – Inter 1:0, Acosty 4' Izvor: Društvene mreže

No da se ne bi pričalo samo o tome golu pobrinuo se Gorgon s dva pogotka u nastavku. U 64. ovaj je ofenzivni veznjak prvo u mrežu pospremio ubacivanje Pavelića, a samo minutu kasnije u pogodak je pretvorio i dodavanje Hebera.

Rijeka – Inter 2:0, Gorgon 64' Izvor: Društvene mreže
Rijeka – Inter 3:0, Gorgon 65' Izvor: Društvene mreže

Konačnih 4:0 postavio je Heber u 77. minuti, pobjegao obrani Intera, prebacio je vratara Kelavu, a onda i zakucao loptu u mrežu.

Rijeka – Inter 4:0, Heber 77' Izvor: Društvene mreže

Šest bodova Rijeke iz dva kola te gol razlika 6-0 za prvo mjesto na ljestvici te bačena rukavica u lice ostalim konkurentima. Inter je na začelju bez ijednog boda, a trener Samir Toplak nakon 180 minuta ne može mirno spavati...