LONDONSKI DERBI

Golijada Arsenala i Tottenhama na White Hart Laneu

20.04.2011 u 23:01

Arsenal i Tottenham odigrali su zaostalu utakmicu 28. kola Premiershipa i u Londonu gledateljima priuštili pravi vatromet pogodaka i prilika

U zaostalom susretu 28. kola engleskog nogometnog prvenstva, u derbiju sjevernog Londona Tottenham Hotspur i Arsenal su na White Hart Laneu igrali 3:3 (2:3). Gosti su vodili sa 1:0 i 3:1, ali domaći su ipak uspjeli osvojiti bod.

Poveo je Arsenal preko Walcotta (5), na 1:1 izjednačio je Van der Vaart (7) nakon odličnog dodavanja Ćorluke, da bi prednost od dva gola Arsenalu osigurali Nasri (12) i Van Persie (40). Minutu prije odlaska na odmor smanjio je Huddlestone (44), da bi konačnih 3:3 postavio Van der Vaart (70-11m) iz kaznenog udarca.

Dvije minute nakon što je Van der Vaart izjednačio Luka Modrić je imao sjajnu prigodu dovesti Tottenham u vodstvo, ali je njegov udarac s pet metara Arsenalov vratar Szczesny uspio obraniti.

Modrić je igrao čitavu utakmicu za Tottenham, Ćorluka je igrao prvo poluvrijeme, dok Kranjčar i Pletikosa nisu konkurirali za nastup.

U drugom susretu premier lige igranom u srijedu Chelsea je kao domaćin svladao Birmingham City sa 3:1 (2:0), te se tako bodovno izjednačio s Arsenalom na drugom mjestu.

Vodi Manchester United sa 70, bodova, slijede Chelsea i Arsenal sa po 64, četvrti je Manchester City sa 56, a peti Tottenham ima 54.

REZULTATI ZAOSTALIH UTAKMICA 28. KOLA:
Tottenham Hotspur - Arsenal 3:3 (Van der Vaart 7, 70-11m, Huddlestone 44 / Walcott 5, Nasri 12, Van Persie 40)
Chelsea - Birmingham City 3:1 (Malouda 3, 62, Kalou 26 / S. Larsson 77-11m)