PREMIERSHIP

[FOTO] Nastavlja se Liverpoolova kriza, prvak opet izgubio na Anfieldu; Chelsea i Mateo Kovačić slave važan trijumf u derbiju

U 29. kolu engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je slavio na Anfieldu kod Liverpoola 1:0, a zanimljivo je da su i u druge dvije utakmice igrane u četvrtak, gosti upisali pobjede s istim rezultatom

Pogodak vrijedan pobjede za londonsku momčad je postigao Mason Mount na dodavanje Kantea u 42. minuti. Redsi su tako doživjeli rekordni peti uzastopni domaći poraz, a u drugom poluvremenu nisu pronašli recept za preokret ili barem gol koji bi ih spasio od poraza.

Mateo Kovačić je upao u igru u 81. minuti kod gostiju.

Na vrhu ljestvice je Manchester City (65), koji ima 14 bodova prednosti ispred Manchester Uniteda i 15 u odnosu na Leicester City. Chelsea je četvrti s 47 bodova, a Liverpool sedmi s 43.

• +5
Liverpool - Chelsea, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Phil Noble / POOL

Nogometaši Tottenhama slavili su s minimalnih 1:0 na gostovanju kod Fulhama u unaprijed odigranoj utakmici 33. kola engleskog prvenstva, a istim je rezultatom pobijedio i Everton gostujući u West Bromwichu u unaprijed odigranom dvoboju 29. kola.

Pobjedu Dinamovom suparniku u osmini finala Europske lige na gostovanju na Craven Cottageu donio je autogol Adarabioya u 19. minuti.

Fulhamu je u 62. minuti poništen pogodak zbog sumnjive interpretacije pravila igranja rukom. Lopta je pogodila Maju u ruku, ali mu je ona bila uz tijelo i nije mogao ništa učiniti kako bi izbjegao taj kontakt.

Everton je do pobjedničkog pogotka protiv West Bromwich Albiona došao u 65. minuti kad je svoj šesti ovosezonski pogodak za momčad Carla Ancelottija postigao brazilski napadač Richarlison na ubačaj Gylfija Sigurdssona.

• 1. Manchester City 27 20 5 2 56-17 65
  • 2. Manchester United 27 14 9 4 53-32 51
  • 3. Leicester 27 15 5 7 46-31 50
  • 4. Everton 26 14 4 8 39-33 46
  • 5. West Ham 26 13 6 7 40-31 45
  • 6. Chelsea 26 12 8 6 41-25 44
  • 7. Liverpool 26 12 7 7 47-34 43
  • 8. Tottenham 26 12 6 8 42-27 42