SERIE A

[FOTO] Milan se na uvjerljiv način vratio na pobjednički put u talijanskom prvenstvu; Napoli ispustio veliku prednost

01.12.2021 u 23:00

Vodeći sastav talijanskog nogometnog prvenstva Napoli u susretu je 15. kola na gostovanju kod Sassuola odigrao 2:2 iako je vodio sa 2:0.

Napoli je poveo 2:0 gogocima Fabiana Ruiza u 51. i Mertensa u 59. minuti te se činilo kako je osigurao tri boda, no u 71. minuti Scamacca je atraktivnim potezom prepolovio zaostatak Sassuola da bi kapetan Ferrari glavom u 89. minuti poravnao na 2:2. Domaći sastav je čak u sudačkoj nadoknadi preko Defrela stigao i do trećeg gola, no nakon intervencije VAR-a taj gol je poništen zbog prethodnog prekršaja na Rrahmaniju.

Kiks Napolija iskoristio je drugi Milan uvjerljivom 3:0 gostujućom pobjedom protiv Genoe, koju vodi njegov bivši napadač Andrij Ševčenko. Put ka pobjedi Milana utro je Ibrahimović sjajnim slobodnim udarcem sa 25 meara u 10. minuti, a nastavio je Messias golovima u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena i 61. minuti.

Napoli sada ima 36 bodova, samo jedan više od drugog Milana, a dva više od trećeg Intera koji je ranije u srijedu mirno kao domaćin svladao Speziju sa 2:0.

Sassuolo, koji je u nedjelju pobijedio Milan u Milanu, sada ima 19. bodova i nalazi se na 11. mjestu, dok je Genoa, za koju je Milan Badelj igrao do 62. minute, u zoni ispadanja, 18. sa 10 bodova.

• +4
Genoa - AC Milan, Serie A, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: MARCO BERTORELLO / AFP / Profimedia