talijanska liga

[FOTO] Inter rutinski do bodova i drugog mjesta; Jose Mourinho i Roma dobili po 'nosu' u Bologni

01.12.2021 u 20:41

Nogometaši Intera barem nakratko stigli su na drugo mjesto ljestvice talijanskog prvenstva 2:0 domaćom pobjedom protiv Spezije u susretu 15. kola Serie A

Inter je do prednosti stigao u 36. minuti preciznim udarcem Gagliardinija nakon proigravanja Lautara Martineza, a konačni rezultat postavio je upravo Lautaro iz kaznenog udarca u 58. minuti nakon igranja rukom jednog od gostujućih igrača.

Ivan Perišić je igrao čitav susret za Inter, Marcelo Brozović je igrao do 87. minute za 'plavo-crne', dok je Martin Erlić odigrao čitavu utakmicu za Speziju.

Iner sada ima 34 boda, jedan manje od vodećeg Napolija, a dva više od trećeg Milana. Napoli od 20.45 sati gostuje kod Sassuola, a Milan kod Genoe. Spezia je 17. sa 11 bodova.

Bologna je na svom terenu bila uspješnija od Rome sa 1:0, a strijelac gola vrijednog tri boda bio je Svanberg preciznim udarcem s više od 20 metara u 35. minuti.

Osma Bologna sada ima 24 boda, kao i šesta Fiorentina te sedmi Juventus, dok peta Roma ima samo bod više.