bundesliga

[FOTO] Dvostruki kiks RB Leipziga; osim što su propustili preuzeti vrh tablice od Bayerna, vratili su i dortmundsku Borussiju 'u igru'

09.01.2021 u 21:34

U derbiju 15. kola Bundeslige Leipzig je u subotu na domaćem terenu izgubio od Borussije Dortmund sa 1:3, a golove za goste postigli su Jadon Sancho (55) i Erling Haaland (71, 84).

Utješni pogodak za Leipzig postigao je Alexander Sorloth u 90. minuti. Bivši Dinamovac Dani Olmo za Leipzig je odigrao cijeli susret, a u 67. minuti pogodio je stativu.

Dugo će žaliti za ovim bodovima u Leipzigu, jer da su pobijedili mogli su preuzeti vrh tablice od Bayerna. Ovako su i dalje iza Bavaraca, s dva boda zaostatka. A osim što su propustili preuzeti vrh, igrači Leipziga ovim su porazom pomogli Borussiji da se priključi vrhu tablice te se i 'žuto-crni' vrate u utrku na naslov prvaka.

• +8
RB Leipzig - Borussia Dortmund 1:3 Izvor: EPA / Autor: CLEMENS BILAN

Nogometaši Schalkea prekinuli su niz od 30 utakmica bez pobjede u nacionalnom prvenstvu, nakon što su u subotu u 15. kolu Bundeslige na domaćem terenu svladali Hoffenheim sa 4:0, a junak susreta bio je 19-godišnji američki napadač Matthew Hoppe koji je postigao tri pogotka (42, 57, 63). On je prvi Amerikanac koji je upisao hat-trick u Bundesligi.

Posljednju pobjedu u prvenstvu Schalke je ostvario u siječnju 2020. protiv Borussie Moenchengladbach (2:0), a potom je spojio 20 poraza i 10 neodlučenih susreta, te se je približio neslavnom rekordu Tasmanie 1900 Berlin, koja je ugašena 1973. godine. Oni su prema službenim podacima Bundeslige u svojoj jedinoj sezoni u elitnom razredu (1965/1966) nanizali 31 susret bez pobjede osvojivši svega 10 bodova.

• +3
Schalke 04 - Hoffenheim 4:0 Izvor: EPA / Autor: LARS BARON / POOL

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret za Hoffenheim, te je dva puta zaprijetio protivničkom golu. Njegov udarac u 16. minuti u gornji lijevi kut zaustavio je vratar domaćina. I u 30. minuti Kramarićev udarac obranio je vratar Ralf Fahrmann.

Iako je od 50. minute imao igrača manje jer je isključen Maximilian Arnold, Wolfsburg je u gostima odigrao 2:2 protiv Union Berlina. Za domaćine strijelci su bili Sheraldo Becker (29) i Robert Andrich (52), a za Wolfsburg su zabili Renato Steffen (10) i Wout Weghorst (66-pen).

Za Wolfsburg stoper Marin Pongračić odigrao je prvo poluvrijeme, a krilni napadač Josip Brekalo igrao je do 66. minute.

Bayer Leverkusen je kod kuće kiksao protiv Werdera, odigravši 1:1.

Dan ranije nogometaši Borussije Mönchengladbach pobijedili su na svom terenu prvaka Bayerna s 3:2, i to nakon velikog preokreta. Poraz Bavaraca činio se posve nemogućim nakon što je Bayern pogocima Roberta Lewandowskog (20-pen) i Leona Goretzke (26) vodio s 2:0. No, domaćini su napravili podvig. Prvo je Jonas Hoffman (36, 45) s dva pogotka izjednačio, da bi Florian Neuhaus u 47. minuti donio potpuni preokret.