ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

[FOTO] Barcelona sigurno prošla gostovanje u Vigu; Sevilla i Rakitić golom u sudačkoj nadoknadi zadržali savršen učinak

01.10.2020 u 23:35

Nogometaši Barcelone i u svom su drugom nastupu u španjolskom prvenstvu ove sezone ostvarili pobjedu, oni su u dvoboju 4. kola kao gosti svladali Celtu u Vigu sa 3:0

Barcelona je vrlo rano povela golom Ansua Fatija (11), a prednost je povećala nesretnim autogolom Olaze (51-ag) početkom drugog poluvremena. Konačni rezultat postavio je Sergi Roberto (90+5) u posljednjoj minuti sudačke nadoknade.

Barcelona je sada peta sa šest bodova iz dva odigrana susreta, jednim manje od Getafea, Valencije, Real Madrida i Villarreala, dok je Celta 11. s pet bodova.

• +3
Celta - Barcelona, Primera, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Lavandeira jr

Ranije u četvrtak je donedavni hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao do 61. minute u minimalnoj 1:0 domaćoj pobjedi Seville protiv Levantea.

Strijelac jedinog gola bio je En-Nesyri u drugoj minuti sudačke nadoknade. Sevilla je tako zadržala stopostotni učinak u Primeri, kao i Barcelona iz dva nastupa ima šest bodova te se nalazi na šestom mjestu. Levante je 13. s tri boda.