prijenos uživo

Sjani Filip Zubčić u drugom je 'laufu' išao na sve ili ništa i osvojio šesto mjesto

13.03.2021 u 09:46

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić osvojio je šesto mjesto u veleslalomu Svjetskog skijaškog kupa koji je vožen danas u Kranjskoj Gori. Do kraja sezone ostala je samo jedna veleslalomska utrka, ona na završnici Svjetskog kupa u Lenzerheideu za tjedan dana

Druga veleslalomska vožnja na rasporedu je od 12.30 sati i Zubčić će definitivno morati ići 'na glavu' ako želi osvojiti više bodova kako bi ostao u konkurenciji za osvajanje Malog kristalnog globusa u veleslalomu.

DRUGA VOŽNJA

Filip Zubčić je sjajno odradio svoj drugi 'lauf' u Kranjskoj Gori i preuzeo vodstvo. No, iza njega će startati najbolja sedmorka... Hoće li ovo biti dovoljno za postolje? Vidjet ćemo...

Francuz Mathieu Faivre je srušio Zubčića s prvog mjesta s 15 stotinki boljim rezultatom, a potom je bolji bio i Švicarac Marco Odermatt s 1.18 sekundi. Filip je utrku završio na šestom mjestu >> USKORO OPŠIRNIJE

PRVA VOŽNJA

Loic Meillard je sa startnim brojem dva postavio najbolji rezultat (1:05.59 minuta), a Filip Zubčić je odmah nakon njega išao na stazu i bez većih pogrešaka nakupio gotovo sekundu zaostatka.

No, 28-godišnji Zagrepčanin je u borbi za mjesta na postolju, jer za trećeplasiranim Austrijancem Stefanom Brennsteinerom zaostaje 41 stotinku.

Drugo vrijeme prve vožnje imao je vodeći veleslalomaš Svjetskog kupa Francuz Alexis Pinturault koji je za Meillardom zaostao 11 stotinki.

Dva veleslaloma prije kraja sezone Pinturault u redoslijedu za Mali kristalni globus ima 550 bodova, 25 više od Švicarca Marca Odermatta koji je nakon prve vožnje na četvrtom mjestu sa 61 stotinkom zaostatka, te 64 više od Filipa Zubčića.