ODLIČNO NADMETANJE

Filip Mihaljević peti u finalu Dijamantne lige; pobjednički hitac Amerikanca Joe Kovacsa 'debelo' išao preko 23 metra

Filip Mihaljević, hrvatski bacač kugle i aktualni europski prvak, zauzeo je peto mjesto na finalu Dijamantne lige kojem je domaćin Zürich

Najbolji hitac Mihaljevića bio je onaj u trećoj seriji kada je kugla sletjela na 21.43 metra. Uz to je hrvatski predstavnik imao još tri hica koja su odletjela dalje od 21 metra (21.06, 21.22 i 21.28).

Pobjednik ovogodišnje Dijamante lige je Amerikanac Joe Kovacs koji je jedini prebacio granicu od 23 metra (23. 23m), dok je drugo mjesto osvojio njegov sunarodnjak Ryan Crouser sa hicem 22.74m.

Treći i četvrti su bili Novozelanđani Tom Walsh (21.90m) i Jacko Gill (21.51m), dok je jedini iza Mihaljevića bio Talijan Nick Ponzio s daljinom od 20.71 metra.

Finale Dijamantne lige u Zuerichu traje dva dana, u srijedu i četvrtak.