SVAKA ČAST

Fantastičan uspjeh za hrvatski sport; imamo prvo zlato s Mediteranskih igara u Tarragoni

26.06.2018 u 17:12

Hrvatski dizač utega Amar Musić osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Tarragoni. U kategoriji 85 kg Musić je izbačajem uspio podići stotinu kilograma više od vlastite težine.

Pobjedničkih 185 kilograma ostvario je u posljednjoj, trećoj seriji, nadmašivši za jedan kilogram drugoplasiranog Tunižanina Ramzija Bahloulija. Bronca je pripala Grku Dimitriosu Aslanidisu s podignuta 183 kilograma.

'Kakva je konkurencija bila, najbolji trojac bi završio i na postolju Europskog prvenstva', izjavio je trener našeg najboljeg dizača Boško Čavka.

• +3
Hrvatski dizač utega Amar Musić Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

U dizačkoj disciplini trzajem Musić je zauzeo četvrto mjesto sa podignutih 146 kilograma, pet manje od brončanog Bahloulija, dok je zlatnu medalju osvojio Talijan Cristiano Giuseppe Ficco s podignuta 153 kilograma.

Ovo je četvrta medalja hrvatskih sportašica i sportaša na MI u Tarragoni, a prva zlatna. Srebro je osvojio karatist Enes Garibović, a bronce hrvači Božo Starčević i Ivan Lizatović.