VEZAO SE ZA GOL

Evertonovu pobjedu zasjenio očajnički potez navijača

01.02.2012 u 10:22

Veliku večer imao je u utorak Everton. Osim što su kupili našeg Nikicu Jelavića, potom i dogovorili posudbu Stevena Pienaara, navečer su ugostili i vodeću momčad lige, Manchester City

Evertonovu sadržajnu večer, u kojoj su riješili nekoliko velikih poslova, zaokružila je važna pobjeda nad vodećom momčadi prvenstva, Manchester Cityjem, od 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Darron Gibson u 60. minuti utakmice.

Međutim, u 40. minuti utakmice dogodio se i incident. Naime, jedan od navijača uspio je doći do gola gostiju te se lisicama vezao za vratnicu. Do njega su došli i zaštitari i policajci i igrači Evertona, želeći popričati s očito očajnim navijačem. Na kraju, nakon pet minutne gužve, u policijskoj je pratnji odveden s travnjaka.

Razlog takvog čina nije bio protest protiv bilo kojeg od klubova, već je imao veze s Ryanairom, jeftinom avio-kompanijom s bazom u Dublinu, kako je svjedočila njegova majica, točnije napis na njoj.