IVANOV ODLIČAN

Eurocup: Zadar pao u Ankari

28.01.2009 u 11:57

Košarkaši Zadra porazom su otvorili nastup u drugom kolu Eurocupa. Bolji od jedinog hrvatskog predstavnika rezultatom 89:82 (28:13, 15:20, 22:24, 24:25) bio je turski Turk Telekom

Iako su centri Zadra odradili odličan posao, bodovi su ostali u Ankari. Nakon izjednačenih pet minuta Zadar je upao u rupu i domaćini su predvođeni Amerikancima Dudleyjem i Wrightom spojili seriju od 16:2 i odlijepili se na 17 koševa prednosti.

Uslijedio je dug oporavak Zadrana, koji su sjajnom igrom u reketu polako nagrizali veliku prednost. Najbolju utakmicu u dresu Zadra odigrao je Bugarin Dejan Ivanov upisavši 23 koša (šut 9/12), 16 skokova (devet u napadu) i tri dodavanja. Vrlo dobar je bio i Todor Gečevski sa 15 koševa i pet skokova, no vanjska linija nije dala potreban doprinos.

Imali su Zadrani i malu priliku za pobjedu, kada su četiri minute prije kraja s pet koševa Stipčevića i tricom Rančića povezali osam koševa i došli do 78:75. Ipak, Turci se nisu dali slomiti i serijom 5:0 osigurali su si rasterećenu završnicu.

Stipčević je odličnom završnicom došao do 17 poena (pet trica), a dvoznamenkasti učinak upisao je i Rančić (11). Najzaslužniji za pobjedu domaćina bili su spomenuti Amerikanci Wright (23) i Dudley (16).

U drugom kolu Zadar 3. veljače dočekuje talijanski Benetton.