EURO U-21

Englezi umarširali u četvrtfinale, Nijemci na rubu ispadanja

25.06.2023 u 22:15

Engleska nogometna U-21 reprezentacija osigurala je plasman u četvrtfinale Europskog prvenstva u Rumunjskoj i Gruziji, nakon što je u susretu 2. kola C skupine pobijedila Izrael sa 2-0 i tako upisala drugu pobjedu.

Nakon što je u prvom kolu porazila Češku sa 2-0, mlada engleska vrsta je identičnim rezultatom slavila i protiv Izraelaa.

Golove za pobjedu "Gordog Albiona" zabili su Anthony Gordon (16) i Emile Smith Rowe (68).

U drugom susretu iz ove skupine Češka je pobijedila Njemačku sa 2-1 gurnuvši aktualne europske prvake u ovom uzrastu na rub ispadanja.

"Elf" je u prvom kolu odigrao 1-1 protiv Izraela, a porazom od Češke posve je zakomplicirao svoju poziciju.

Česi su poveli golom Vaclava Sejka u 33. minuti, izjednačio je Angelo Stiller u 70. minuti, a pobjedu češkoj vrsti donio je Martin Vitik u 87. minuti.

Nakon dva kola vodi Engleska sa šest bodova, Češka ima tri, a Njemačka i Izrael po jedan bod. U zadnjem kolu sastaju se "Gordi Albion" i "Elf", te Izrael i Češka.