POTHVAT U PORAZU

Duncan stigao do 20 tisuća koševa

23.01.2010 u 10:23

Noćas je na NBA parketima bio bogat program. Odigrano je 13 utakmica, a u najzanimljivijoj Boston Celtic je u TD Gardenu nakon produžetka pobijedio Portland 98:95

U momčad Celtica nakon deset utakmica pauze zbog ozljede koljena vratio se Kevin Garnett, međutim junak utakmice bio je Ray Allen koji je zabio tricu za pobjedu u završnici produžetka. Allen je tijekom utakmice imao očajan šut iz igre 3-14, no ubacio je ključnu loptu. Allen je na koncu skupio tek 9 koševa, Garnett je dodao 13, a prvi strijelac u domaćim redovima bio je Paul Pierce sa 24 koša.

'Ray je jedan od najboljih šutera u ligi. I kada nema najbolju večer, znaš da može zabiti u ključnom trenutku,' kazao je njegov suigrač Paul Pierce.

Oduševljenje pobjedom, ali svojim nastupom nije skrivao niti Garnett.

'Nedostajala mi je košarka. Jedva sam dočekao povratak na parket,' kazao je Garnett koji je odigrao 30 minuta i osim 13 koševa upisao je četiri skoka i tri asistencije.

U suparničkim redovima najviše se istaknuo Andre Miller sa 28 koševa, LaMarcus Aldridge je dodao 19 koševa, baš kao i Martell Webster.

Los Angeles Lakersi su na krilima Kobe Bryanta u Madison Square Gardenu pobijedili New York Knickse 115:105. Bryant je na koncu sakupio 27 koševa, od kojih je 13 zabio u posljednjoj četvrtini. Pau Gasol je dodao 20 koševa, dok je Andrew Bynum ubacio 19 koševa. Knickse su predvodili David Lee sa 31 košem i 17 sokova, dok je Wilson Chandler ubacio 28 koševa.

San Antonio je kod kuće izgubio od Houstona 109:116, no susret je obilježio Tim Duncan koji je postao 35. igrač u povijesti koji je stigao do 20.000 koševa u karijeri. Duncan je protiv Houstona zabio 25 koševa uz 14 skokova, no pobjeda je pripala gostima. Rocketse su predvodili Kyle Lowry sa 23 koša, šest skokova, devet asistencija, Aaron Brooks sa 23, te te Carl Landry sa 19 koševa.