ISLAND U ŠOKU

Drama u našoj skupini završila najvećom senzacijom EP-a!

17.01.2016 u 18:00

U prvoj utakmici trećeg dana rukometnog Europskog prvenstva u Poljskoj reprezentacije Bjelorusije iznenađujuće je pobijedila Island u velikoj golijadi, rezultatom 39:38

Nakon tijesne pobjede protiv Norveške, Island nije uspio ponoviti isto u svojoj drugoj utakmici u grupi B. U jednako uzbudljivoj završnici Islanđani su iznenađujuće izgubili od Bjelorusije te tako kompromitirali svoje izglede za plasman u drugi krug natjecanja.

Bio je to susret s pregršt pogodaka, netipično za jedno veliko rukometno prvenstvo. U posljednjih deset minuta momčadi su ušle poravnate, ali Bjelorusija je konstantno vodila i zatim se u posljednjoj minuta odvojila na dva razlike i sačuvala prednost za konačnih 39:37. Bjelorusi su kreirali prvo veliko iznenađenje na turniru dosad.

Najbolji strijelac susreta bio je Barys Poukhouski s čak 11 postignutih golova, dok je Islanđane predovdio Petersson sa šest golova.

Ovaj poraz znači da Islanđanima u posljednjoj utakmici treba pozitivan rezultat protiv Hrvatske kako bi bili sigurni da će proći u drugu fazu natjecanja.