Slavlje na poljudu

Dominantni Hajduk sa stilom slomio 'lokose' i potpuno se vratio u igru za Europu

10.02.2019 u 19:19

U posljednjoj utakmici 20. kola HT Prve lige na odlično ispunjenom Poljudu nogometaši Hajduka pobijedili su Lokomotivu 2:1 i tako smanjili zaostatak za zagrebačkim rivalom na pet bodova u borbi za četvrto mjesto...

Oreščaninova momčad ove je nedjelje imala dvostruki razlog za slavlje. Nakon više od tri mjeseca bez navijača napokon je dočekala istek kazne i odigrala jednu utakmicu na dobro ispunjenom Poljudu, a ostvarila je i izuzento bitnu pobjedu protiv Tomićeve Lokomotive koja se spletom okolnosti pretvorila u glavnog rivala splitskog kluba ove sezone u HT Prvoj ligi.

• +3
HT Prva liga, 20. kolo: Hajduk - Lokomotiva Izvor: Pixsell / Autor: Miranda Cikotic/PIXSELL

Splitski ljubitelji nogometa imali su što za vidjeti tijekom 90 minuta derbija kola, a Hajduk je bio taj koji je angažiranije otvorio utakmicu i jurnuo prema golu 'lokosa' od prve minute. Već u početnim minutama Splićani su mogli povesti preko Kalika, Tahiraja i Caktaša, a s druge strane Karačić je zaprijetio atraktivnim škaricama u 18. minuti, no lopta je prošla malo pokraj Posavčevih vrata.

U 28. minuti svi su već vidjeli loptu u mreži nakon ubačaja Palaverse i udarca glavom Borje Lopeza, no Grbić je nekako uspio na samoj gol liniji spasiti svoju mrežu.

Hajduk - Lokomotiva, obrana Grbića 28' Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Ipak, u 43. minuti golman Lokomotive ništa nije mogao napraviti u sličnoj situaciji. Još bolje je ovaj put korner izveo Palaversa, a glavom je iz blizine poentirao Ismajli.

Hajduk - Lokomotiva 1:0 (Ismajli 42) Izvor: Pixsell / Autor: Vimeo

Kad su već svi pomislili da bi Hajduk mogao doći do rutinske pobjede, probudili su se 'lokosi' u drugom dijelu i u 52. minuti izjednačili. Odličnu akciju nakon asistencije Lecjaksa u pogodak je pretvorio Uzuni.

Hajduk - Lokomotiva 1:1 (Uzuni 52) Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Hajduk je zatim ponovo pritisnuo i relativno brzo se vratio u vodstvo. U 63. minuti Jairo je ubacio s lijeve strane, Tahiraj nije došao do lopte, ali ona je stigla do Caktaša koji je preciznim udarcem matirao Grbića.

Hajduk - Lokomotiva 2:1 (Caktaš 63) Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Lokomotiva se nije predala i u 72. minuti bila je još jednom blizu izjednačenju, no Posavec je nogom u dva navrata zaustavio gostujuće napadače i tako svojoj momčadi osigurao pobjedu.

Ovim trijumfom Hajduk se približio Lokomotivi na samo četiri boda zaostatka u borbi za četvrto mjesto koje vodi u Europu, no čeka ga težak ispit u sljedećem kolu, jer gostuje kod Rijeke na Rujevici...

Hajduk - Lokomotiva, izjave trenera Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

HT Prva liga, 20. kolo:

Hajduk – Lokomotiva 2:1 (Ismajli 42, Caktaš 63 / Uzuni 52)

Hajduk - Lokomotiva 2:1 (20. kolo 2018./19., 10.2.), sažetak Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

Inter Zaprešić-Rijeka0:3
Hajduk-Lokomotiva2:1