ht prva liga - 20. kolo

Slaven Belupo prekinuo niz od pet uzastopnih remija i zaustavio Goricu

  • Autor: S.Š.
  • Zadnja izmjena 09.02.2019 19:32
  • Objavljeno 09.02.2019 u 17:02
tportal

Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

Nogometaši Slaven Belupa na svom su stadionu svladali Goricu 2:0 te upisali (tek) treću prvenstvenu pobjedu

Nogometaši Slaven Belupa u dosadašnjih 19 kola HT Prve lige imali su čak 12 remija, s time da su u toj seriji bili u zadnjih pet prvenstvenih utakmica.

  • +7
  • +4

Hrvatski telekom prva liga, 20. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Gorica

Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

Međutim, protiv Gorice, koja je u prošlom kolu šokirala Rijeku na Rujevici, sjajno su domaći otvorili utakmicu i već do 13. minute stekli su dva gola prednosti.

Prvo je Ivan Krstanović u 3. minuti bio najviši nakon ubačaja iz kuta, zabivši svoj 76. gol u prvoligaškoj karijeri.

Izvor: Društvene mreže

Nakon njega, u 13. minuti za povećanje se pobrinuo David Puclin.

Izvor: Društvene mreže

Domaćini su nakon tog vodstva dominirali terenom u prvom dijelu dvoboja.

Međutim, u nastavku je Gorica zagirala nešto konkretnije, ali uzbuđenja nije bilo do same završnice. Tada su domaćini dobili priliku povećati vodstvo na 3:0, no u 85. minuti Bačelić-Grgić nije uspio realizirati kazneni udarac.

Zato su gosti uspjeli postići gol. Zabio je Ronaldo u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, ali nakon konzultacija suca Bebeka s pomoćnikom, riječki arbitar taj je pogodak poništio.

Dojam je - nepotrebno.

Izvor: Društvene mreže

Hrvatska 1. liga
Slaven BelupoGorica2:0
Dinamo ZagrebIstra 19611:0
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Dinamo Zagreb20163151
2.Osijek20114537
3.Lokomotiva19104534
4.Rijeka1997334
5.Gorica2093830
6.Hajduk1968526
7.Slaven Belupo20312521
8.Inter Zaprešić19521217
9.Istra 196120441216
10.Rudeš2003173
Sljedeće utakmice
10.2.Inter ZaprešićRijeka
10.2.HajdukLokomotiva
15.2.LokomotivaRudeš
16.2.RijekaHajduk
16.2.GoricaInter Zaprešić

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!