ht prva liga - 20. kolo

Slaven Belupo prekinuo niz od pet uzastopnih remija i zaustavio Goricu

09.02.2019 u 17:02

Nogometaši Slaven Belupa na svom su stadionu svladali Goricu 2:0 te upisali (tek) treću prvenstvenu pobjedu

Nogometaši Slaven Belupa u dosadašnjih 19 kola HT Prve lige imali su čak 12 remija, s time da su u toj seriji bili u zadnjih pet prvenstvenih utakmica.

• +7
Hrvatski telekom prva liga, 20. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Gorica Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak / CROPIX

Međutim, protiv Gorice, koja je u prošlom kolu šokirala Rijeku na Rujevici, sjajno su domaći otvorili utakmicu i već do 13. minute stekli su dva gola prednosti.

Prvo je Ivan Krstanović u 3. minuti bio najviši nakon ubačaja iz kuta, zabivši svoj 76. gol u prvoligaškoj karijeri.

Izvor: Društvene mreže

Nakon njega, u 13. minuti za povećanje se pobrinuo David Puclin.

Domaćini su nakon tog vodstva dominirali terenom u prvom dijelu dvoboja.

Međutim, u nastavku je Gorica zagirala nešto konkretnije, ali uzbuđenja nije bilo do same završnice. Tada su domaćini dobili priliku povećati vodstvo na 3:0, no u 85. minuti Bačelić-Grgić nije uspio realizirati kazneni udarac.

Zato su gosti uspjeli postići gol. Zabio je Ronaldo u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, ali nakon konzultacija suca Bebeka s pomoćnikom, riječki arbitar taj je pogodak poništio.