BUNDESLIGA

Domaći debakl Andreja Kramarića i Hoffenheima; Bayer u Frankfurtu upisao drugi poraz u njemačkom prvenstvu

02.01.2021 u 17:58

Nakon nešto manje od dva tjedna pauze nastavljeno je njemačko nogometno prvenstvo. Na programu su bile prve utakmice 14. kola, a od pet dvoboja, čak četiri su dobili gosti

Jedinu domaću pobjedu ostvario je Eintracht porazivši Bayer Levekusen sa 2:1, Freiburg je na gostovanju slavio protiv Hoffenheima sa 3:1, Borussia Moenchengladbach je pobijedila Arminiju sa 1:0, Augsburg je istim rezultatom bio bolji od Kolna, dok je Union Berlin u Bremenu porazio Werder sa 2:0.

Bayer je u Frankfurtu poveo u 10. minuti golom Nadiema Amirija, no domaćin je uspio okrenuti rezultat preko Aina Younesa (22) i Edmonda Tapsobe (54-ag).

• +4
Eintracht - Bayer, Bundesliga, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: RONALD WITTEK / POOL

Daichi Kamad je u 75. minuti imao zicer za 3:1, no japanski veznjak je očajno pucao. Najbliže izjednačenju 'Apotekari' su bili u 82. minuti kada je Martin Hinteregger nespretno 'očistio' jednu loptu i pogodio vratnicu vlastita gola.

Bio je to tek drugi poraz Bayera ove sezone, a do sada jedinu utakmicu izgubio je od prvaka Bayerna, također sa 1:2. Tin Jedvaj nije nastupio za goste.

Freiburg je već nakon prvog poluvremena vodio 3:0 protiv Hoffenheima golovima Baptiste Santamarije (7), Vincenza Grifa (34-11m) i Kasima Nuhua (42-ag), a potom u nastavku mirno obranio prednost.

Ihlas Bebou je smanjio u 58. minuti i to je bilo sve od domaćeg sastava u čijim redovima je Andrej Kramarić igrao cijeli susret.

Union Berlin je protiv Werdera sve obavio u prvom poluvremenu, a golove su zabili Becker (12) i Awoniyi (28).

Borussia Moenchengladbach je slavila kod Arminije golom Embola (58).

Kasnije se još sastaju Hertha - Schalke, te Stuttgart - RB Leipzig, dok će u nedjelju igrati Borussia Dotmund - Wolfsburg i Bayern - Mainz.

Na ljestvici vodi Bayern sa 30 bodova, Bayer i RB Leipzig imaju po 28, a Union Berlin i Wolfsburg po 24 boda. Borussia Dortmund je šesta sa 22 boda, dok njezin imenjak iz Moenchengladbacha na sedmoj stepenici ima bod manje.