STRAŠAN TANDEM

Tottenham na krilima svojeg ubojitog dvojca svladao Leeds; zajedno su zabili 22 gola i upisali 16 asistencija

02.01.2021 u 16:19

U 17. kolu Premiershipa Tottenham je u subotu na domaćem terenu svladao Leeds sa 3:0 golovima Harryja Kanea (29-11m), Heung-Min Sona (43) i Tobyja Alderweirelda (50)

Domaćini su poveli u 29. minuti iz penala, kojeg je realizirao Harry Kane. Potom je Harry Kane u 43. minuti asistirao Korejcu Heung-min Sonu, koji je zabio za 2:0. U 50. minuti Heung-min Son izveo je korner, a stoper Toby Alderweireld je glavom pogodio za konačnih 3:0.

Napadački dvojac Spursa već je skupio 22 gola i 16 asistencija ove sezone. Harry Kane na svom kontu ima 10 golova i 11 asistencija, a Heung-min Son 12 pogodaka i 5 asistencija.

Tottenham je skočio na treće mjesto s 29 bodova, a Leeds je zasad 11. s 23 boda.

• +7
Tottenham - Leeds, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Andy Rain / POOL

West Ham je u petak u prvoj utakmici 17. kola u gostima svladao Everton s 1:0 golom Tomaša Součeka u 86. minuti, a nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su kod kuće Aston Villu s 2:1 i bodovno dostigli vodeći Liverpool. Oba kluba imaju po 33 boda, ali Manchester United ima utakmicu manje.

• +8
Manchester United - Aston Villa, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Laurence Griffiths / POOL

U subotu se još sastaju Crystal Palace - Sheffield United, Brighton - Wolverhampton, te West Bromwich Albion - Arsenal. U nedjelju će igrati Newcastle - Leicester te Chelsea - Manchester City, dok u ponedjeljak Southampton dočekuje Liverpool.

Utakmica 17. kola između Burnleyja i Fulhama, koja se trebala igrati u nedjelju, odgođena je zbog toga što je više igrača Fulhama zaraženo koronavirusom.